Legendárny Woods najväčším športovým návratom rozplakal aj Serenu: Velikán ako nikto iný!

Tiger WoodsTiger Woods Zdroj: SITA/AP - Curtis Compton

AUGUSTA - Víťazstvo Tigera Woodsa na Masters vyvolalo obrovskú vlnu nadšenia. Prostredníctvom sociálnych sietí golfovej hviezde k zisku zeleného saka blahoželali americký prezident Donald Trump aj jeho predchodca v úrade Barack Obama. Tenistka Serena Williamsová sa dojatím rozplakala.

Woods vyhral v Auguste piatykrát v kariére, ale prvýkrát po štrnástich rokoch a triumfom zavŕšil svoj úspešný návrat do špičky po dlhotrvajúcich zdravotných problémoch.

"Gratulácia. Milujem ľudí, ktorí sú najlepší pod tlakom. Fantastický návrat skvelého chlapíka," tweetoval americký prezident Trump, ktorý si s Woodsom začiatkom roka zahral. Štátnik navyše oznámil, že golfistu ocenia Prezidentskou medailou slobody, jedným z najvyšších civilných vyznamenaní v USA.

V podobnom duchu písal aj Obama. "Vrátiť sa a vyhrať Masters po všetkých vzletoch a pádoch je dôkaz znamenitosti, vytrvalosti a odvahy."

Priamo na ihrisku videl Woodsovo predstavenie 23-násobný olympijský víťaz v plávaní Michael Phelps, sám náruživý golfista. Niekdajšia svetová tenisová jednotka Serena Williamsová slzila pri televízii. "Je to velikán ako nikto iný. Milión gratulácií, si inšpiráciou. Vďaka, kámo," uviedla víťazka 23 grandslamových turnajov vo dvojhre.

Trojnásobný víťaz basketbalovej NBA Stephen Curry nazval Woodsovo vystúpenie najväčším športovým návratom. "To bol výkon!" uviedol slávny hráč amerického futbalu Tom Brady, šesťnásobný šampión Super Bowlu. "Tigerov rev je späť," konštatoval legendárny basketbalista Earvin "Magic" Johnson.

Viac o téme: Tiger Woods Masters Donald Trump Barrack Obama
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Curtis Compton
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články