Futbaloví mladíci na turnaji v Srbsku zostrelili Ekvádor, kouč Fodrek: Vynikajúci výsledok!

Slovenská futbalová osemnástkaSlovenská futbalová osemnástka Zdroj: SFZ - Róbert Tomaschek

STARA PAZOVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 16 rokov zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí na turnaji Development Cup v srbskej Starej Pazove nad rovesníkmi z Ekvádora presvedčivo 4:1 (2:1).

Mladých Slovákov do dvojgólového vedenia poslali v prvom polčase Timotej Jambor a Lukáš Sečanský. Hoci sa ešte do prestávky Juhoameričanom podarilo znížiť, po zmene strán Samuel Prachar a striedajúci Rudolf Božík presnými zásahmi potvrdili hladké víťazstvo. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Zverenci trénera Branislava Fodreka v úvodnom vystúpení na tomto podujatí podľahli v utorok domácim srbským vrstovníkom 1:3, keď jediný gól tímu SR "16" strelil Rudolf Božík. Slovenská futbalová "šestnástka" uzavrie účinkovanie na Development Cupe sobotňajším duelom so Španielmi (začiatok o 12.15 h).

Srbsko "16" - Španielsko "16" 1:1, v rozstrele z 11 m 4:3

Ekvádor "16" - Slovensko "16" 1:4 (1:2)
Góly SR "16" 17. Jambor, 31. Sečanský, 54. Prachar, 78. Božík

Zostava SR "16": Jakub Novák - Mičák (46. Kopásek), Szalma, Hečko (46. Mazanovský), Kukuč - Kušnír (76. S. Urgela), Sečanský (67. P. Karhan), T. Jambor (67. Božík) - Macejko (67. Kotlár), Prachar (76. Kudlička), Belko (55. L. Demitra)

Branislav Fodrek (tréner futbalistov SR "16"): "Je to vynikajúci výsledok, zaslúžil sa oň celý tím zlepšeným výkonom v porovnaní s úvodným stretnutím turnaja. Boli sme aktívnejší počas celého zápasu, mali sme dianie pevne v rukách. Podstatné bolo, že sme konečne premenili vypracované šance. Víťazstvo o tri góly je výrazné, ale nebolo ľahké ho dosiahnuť. Odrazilo sa však v ňom naše zlepšenie hry v obrane aj v útoku."