VIDEO Pašek v štúdiu Športiek o účinkovaní Slovákov na šampionáte: Je to jasný impulz do budúcnosti!

Dušan Pašek v štúdiu Športiek s Robertom Kmeťom
Dušan Pašek v štúdiu Športiek s Robertom Kmeťom

BRATISLAVA - Trojnásobný majster Slovenska v hokeji Dušan Pašek sa exkluzívne pre Športky pozrel na odohraté zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie na domácom šampionáte. Naše účinkovanie vníma bývalý hráč Slovana či Košíc za veľmi dobré z pohľadu výkonov reprezentácie, ktoré nemusia síce znamenať postup do štvrťfinále na tomto šampionáte, no to akým spôsobom domáci hokejisti zapôsobili na fanúšikov môže mať veľmi pozitívny vplyv na budúcnosť tohto športu na Slovensku.

Pašek zhodnotil aj fanúšikovský faktor, ktorý môže byť nápomocný, no dokáže hráčom aj neraz zväzovať ruky."Hráči sa k tomu postavili veľmi dobre. Ten tlak môže pôsobiť kontraproduktívne, dokázali si zobrať z toho len to pozitívne a využili to pre svoju hru." Slováci nezvládli v zápasoch s Kanadou a Nemeckom najmä záverečné sekundy stretnutia, moderátor Robert Kmeťo sa Pašeka pýtal, či za to môže fakt, že naši hokejisti cítia väčšiu zodpovednosť za výsledky na domácom ľade: "Nemyslím si, že to je nezvládnutý tlak, ktorý zapríčinil chyby v závere zápasov. Nemyslím si, že to bola smola, lebo sa nestalo raz, no stalo sa to po našich chybách viackrát."

Dušan Pašek zároveň konštantoval, že to či postúpime do štvrťfiinále je samozrejme dôležité, no aj v prípade neúspechu nám už reprezentanti pridanú hodnotu dali: "Je to niečo na čom sa dá stavať do budúcna, hrajú mladí hráči. Je to moment, v ktorom vidíme niečo pozitívne, čo je veľmi podstatné. Toto je jasný impulz, že hra sa zlepšuje."

Sympatický hokejista pre Športky bude hodnotiť aj výkony Slovákov v ďalších zápasoch v pozícii hokojevého odborníka. Viac sa dozviete v našom VIDEU nižšie. 

 

 

 


Tagy: Dušan Pašek Robert Kmeťo Majstrovstvá sveta 2019 v hokeji

Zdroj:
športky
Foto:
sportky.sk; Video: sportky.sk

DISKUSIA