Cyklisti sú nezlomní gladiátori: Dokrvavení šampión skončil v nemocnici, ale na Tour bude štartovať!

Geraint Thomas
Geraint Thomas

BRATISLAVA - Bez vážnejších zranení vyviazol britský cyklista Geraint Thomas z pádu počas utorkovej 4. etapy na pretekoch Okolo Švajčiarska. Tridsaťtriročný Walesan skončil na vyšetreniach v nemocnici a lekári po nich skonštatovali odreniny na ramene a reznú ranu nad pravým okom. Podľa tímu Ineos Thomasov pád by nemal ovplyvniť jeho účasť na tohtoročnej Tour de France.

"Náš pretekár sa už veľmi teší na 6. júla a štart v Bruseli," uvádza sa vo vyhlásení tímu Ineos. "Je to frustrujúce a malá komplikácia v príprave na Tour de France. Stále je však dostatok času do začiatku pretekov. Určité veci prehodnotíme a som si istý, že môj tréner Tim Kerrison dá dokopy plán, aby som bol čo najlepšie pripravený v deň štartu Tour de France," uviedol Geraint Thomas, cituje ho špecializovaný portál Cyclingnews.

Stalo sa to približne 30 km pred koncom utorkovej etapy z Murtenu do Arlesheimu krátko po rýchlostnej prémii, keď sa Thomas ocitol na ceste s viditeľnými ranami na pravej strane tela aj nad pravým okom. "Bolo tam niečo na ceste a predo mnou jazdiaci pretekár Astany sa tomu nevyhol a spadol. Ja som nemal kam ísť a spadol som tiež. Pristál som na ramenách aj tvári a bolo tam aj trochu krvi. Chcel som pokračovať, ale lekári ma stiahli z pretekov, čo bolo správne rozhodnutie. Pri poranení hlavy treba byť vždy radšej opatrný," skonštatoval Geraint Thomas. Pred vynúteným koncom na Tour de Suisse mu patrila ôsma priečka v celkovom priebežnom poradí.

Na elitných pretekárov britského tímu Ineos (predtým Sky) sa v poslednom čase lepí smola. Brit Chris Froome sa hotoval zaútočiť na piaty celkový triumf na Tour de France, ale ťažký pád v príprave na časovku počas pretekov Critérium du Dauphiné ho pripútal na nemocničné lôžko. Froome si zlomil stehennú kosť na pravej nohe a mal aj fraktúry lakťa, rebier, hrudnej kosti a krčnej časti chrbtice. V tejto sezóne sa už na pretekársky bicykel neposadí a podľa informácií z jeho tímu mal šťastie v nešťastí, že tento jeho pád nebude mať dlhodobé následky.


Tagy: Geraint Thomas

Zdroj:
SITA
Foto:
Youtube; Video: Youtube

DISKUSIA