Zbožňovať či nenávidieť? Raketový výtržník vie svoje... Jasný odkaz pochybovačom a neprajníkom!

Nick KyrgiosNick Kyrgios Zdroj: SITA/AP/Patrick Semansky

CANBERRA - Vo svete bieleho športu, a teda tenisu, by ste veľmi ťažko hľadali kontroverznejšiu postavu, než akou je momentálne Nick Kyrgios. Austrálsky zlý muž je známy svojimi štipľavými komentármi na adresu súperov či výčinmi priamo na kurte.

Napriek tomu, že mnoho detí má rado austrálskeho tenistu milujúceho basketbal, nejedna persóna vo svete tohto krásneho športu pochybuje, či je pre nich aj vzorom. V pozápasovom rozhovore na turnaji vo Washingtone, ktorý v nedeľu vyhral, mu bola položená otázka, či dostáva pozitívnu energiu, keď komunikuje a dostáva sa do interakcie s fanúšikmi na sociálnej sieti. 

Nick Kyrgios Galéria fotiek (27) Zdroj: SITA/AP/Patrick Semansky

"Myslím, že na oboch stranách je toho dosť. Vždy to tak bude. Špeciálne niekto ako ja, kto robí veci tak, ako ich chcú fanúšikovia," povedal Kyrgios. 24-ročného zabávača sledujú milióny ľudí a on cíti, že hrá nielen pre seba, ale pre nich. "Na konci dňa sa snažíte sustrediť na pozitíva. Je ťažké nevidieť negatíva. Najmä vtedy, ak idete na Instagram, Twitter, tak to vidíte. Mnohokrát je náročné tieto veci odblokovať." 

Kyrgios si uvedomuje, že sa na neho pozerajú milióny detí, ktoré často hľadajú svoj vzor. Buď vo svete šoubiznisu medzi hercami či spevákmi, ale aj v športe. Pokojne sa môže stať, že Kyrgios bude časom jedným z nich. "Či sa vám to páči, alebo nie, som vzorom. Existuje dôvod, prečo si ma deti vyberajú. V hĺbke duše viem, že veľa detí na mňa hľadí a potrebujem byť lepší." 

Nick Kyrgios Galéria fotiek (27) Zdroj: SITA/AP/Patrick Semansky

Minulosť nebola pre talentovaného bombardéra priaznivá. Čierny čas sa týkal najmä obdobia, keď mal jasnú nadváhu a ostatní mu tento fakt dali pocítiť. "Pri dospievaní som mal nadváhu. Tréneri a učitelia mi povedali, že nebudem dobrý v čomkoľvek, čo si vyberiem. Bol to tenis. Ľudia vám môžu povedať, že niečo nedokážete. Teraz dávam ostatným ľuďom najavo, že sa mýlili."

Kyrgios sa dostal do povedomia fanúšikov na Wimbledone 2014, keď sa ako neznámy mladík vytiahol pred Rafaelom Nadalom a vyprevadil ho domov v 4. kole. "Porazil som každého z najleších tenisov na svete a svojím štýlom. Nikdy s tým neprestanem. Myslím si, že ľudia si z tohto môžu zobrať inšpiráciu. Myslím si, že netreba nikoho počúvať, iba veriť v samého seba, na tom záleží," posnažil sa Kyrgios o inšpiráciu. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 27
Viac o téme: Nick Kyrgios
  • Autor: © Zoznam/oh
  • FOTO: SITA/AP/Patrick Semansky; VIDEO: YouTube/Wimbledon
  • Zdroj: športky

Súvisiace články