Stop rasizmu na futbalových trávnikoch: Takéto indivíduá nepredstavujú hodnoty nášho klubu!

Paul PogbaPaul Pogba Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER - Anglický futbalový klub Manchester United sa zastal svojho hráča Paula Pogbu. Predstavitelia klubu odsúdili rasistické prejavy na sociálnych sieťach, ktorých adresátom bol francúzsky reprezentant. Dôvodom útokov bolo jeho zlyhanie z pokutového kopu.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar Pogba v 68. min duelu vo Wolverhamptone (1:1) vybojoval penaltu, ktorú však nepremenil zoči-voči Ruiovi Patríciovi. V prípadne majstra sveta z roku 2018 nejde o prvé podobné zaváhanie. Za ostatných dvanásť mesiacov nepremenil už štvrtý pokutový kop.

Autorov rasových verbálnych prejavov sa budú snažiť vypátrať, informoval v utorok vo svojom stanovisku účastník Premier League. "Indivíduá, ktoré prezentujú tieto názory, nepredstavujú hodnoty nášho veľkého klubu. A je povzbudivé vidieť, že drvivá väčšina našich fanúšikov takéto konanie odsudzuje aj na sociálnych sieťach," uvádza sa v stanovisku United, 20-násobného anglického šampióna.

Najdrahší obranca futbalovej histórie Harry Maguire na twitteri zdôraznil, že správcovia sociálnych sietí by mali zasiahnuť. "Každé založenie účtu by malo podliehať overeniu cestovným pasom alebo vodičským preukazom,“ tvrdí anglický futbalový reprezentant.

Pre zaujímavosť okrem Ruia Patrícia zneškodnili Pogbove penalty za uplynulý rok aj Joe Hart, Jordan Pickford a Angus Gunn.

 

Viac o téme: Manchester United Paul Pogba
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Jon Super
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články