Dvojnásobný víťaz FA Cupu nad priepasťou: Slávnemu anglickému klubu po 134 rokoch hrozí zánik!

Slávnemu anglickému klubu hrozí po dlhých 134 rokoch zánik
Slávnemu anglickému klubu hrozí po dlhých 134 rokoch zánik

LONDÝN - Anglický klub, ktorý je dvojnásobným víťazom FA Cupu a funguje už dlhých 134 rokov, stojí nad hlbokou priepasťou! Vedenie EFL po ňom požaduje dôkaz, že dokáže finančne pokryť výdavky na zotrvanie v tretej najvyššej anglickej lige.

Slávny anglický klub Bury FC dostal deadline a pokiaľ nedokáže zohnať nového majiteľa, bude nemilosrdne vylúčený zo súťaže. A to sa anglickému celku podarilo po roku strávenom medzi štvrtoligistami postúpiť minulú sezónu naspäť do EFL League One, čo je tretia anglická liga. V prebiehajúcej sezóne sa Bury finančne trápi, tím neodohral ani jeden zo šiestich zápasov, vypadol z pohára a v ligovej súťaži je posledný a to všetko kvôli peniazom a krutej finančnej kríze, ktorá klub sužuje. 

Finančné trápenie Bury trvá už od minulej sezóny, kedy hráči aj realizačný tím bežne neboli za svoju prácu vyplácaní. Celá vec sa dostala až na súd a anglický klub s dlhoročnou históriou sa rozhodol pre tzv. CVA. Anglický celok sa zaviazal splatiť dlh, ale v dlhšej časovej lehote, čo sa ale nepáči funkcionárom EFL. Podľa nich si už tak zadĺžený tím nemôže jednoducho zotrvanie v lige dovoliť. Aj podľa pravidiel by Bury malo prísť o 12 bodov v tabuľke. 


Príď zažiť na vlastnej koži 11. ročník Telekom Night Run v Bratislave.


Nad anglickým tímom tak visí Damoklov meč a jediné, čo Bury môže zachrániť, je nový majiteľ. EFL dalo tímu 14-dňovú časovú lehotu, ktorá sa predĺžila až do budúceho utorka. Dovtedy musí súčasný majiteľ Steve Dale klub odpredať. Sám to sľúbil po naliehaní ostatných v klube, ale odvtedy údajne odmietol viacero ponúk, ktoré dostal. Dokonca sa pred časom nechal počuť, že prosí fanúšikov o 2,7 milióna libier, aby milované Bury zachránili. 

Nelichotivá situácia, v akej sa aktuálne "The Shakers" nachádzajú nenechala ľahostajnou ani bývalú klubovú riaditeľku Joy Hartovú. Tá sa pripevnila želiezkami k stĺpu pred štadiónom a pri kancelárii terajšieho riaditeľa pribudlo symoblicky veko rakvy s nápisom "RIP BURY FC 1885-?".

Naposledy sa podobný čierny scenár v EFL naplnil pred 27 rokmi, kedy sezónu nezvládli Maidstone United a tiež Aldershot. Bury by bol vôbec prvým vylúčeným víťazom FA Cupu (1899,00, 1902/03), ktorého postretol podobný osud. 

Britskí fanúšikovia apelujú na anglických gigantov ako majstrovský Manchester City, aby malý klub z nižšej ligovej súťaže zachránili. "Keď vidíte futbalistov, ktorí stoja 80 miliónov libier a dostávajú plat 200 tisíc libier mesačne a na druhej strane máte klub ako Bury, ktorý môže byť onedlho vylúčený z ligy práve kvôli peniazom, tak vám dôjde, že asi niečo nie je správne," napísal jeden z nich na sociálnej sieti. 


Tagy: Bury Football Club

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA