Absurdná situácia, nepomohla ani snaha Slovana: Belasí fanúšikovia sa musia uspokojiť s týmto!

Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava počas zápasu s PAOK Solún
Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava počas zápasu s PAOK Solún

BRATISLAVA - Vedenie RTVS deklarovalo, že v sezóne 2019/2020 odvysiela priame prenosy zo všetkých zápasov slovenských futbalových tímov v európskych pohárových súťažiach. Tento sľub musí nechtiac porušiť v prípade nadchádzajúceho odvetného súboja play-off Európskej ligy medzi PAOK Solún a Slovanom Bratislava. Na obrazovkách slovenskej verejnoprávnej televízie sa vo štvrtok večer neobjaví, keďže grécka strana to neumožnila.

"Situácia, ktorá nastala, je prekvapujúca a v optike pomerov slovenského televízneho trhu až absurdná. Musíme ju však vnímať ako fakt, ktorý v budúcnosti nebude ojedinelý. Pomôcť sa snažilo aj vedenie ŠK Slovan, ale kúpiť sa dá len to, čo je na predaj. Práva na vysielanie zápasu PAOK - Slovan, žiaľ, na predaj nie sú pre žiadny, nielen slovenský trh," uviedol šéf Sekcie športu RTVS Matej Hajko na oficiálnom webe rtvs.sk.


Príďte na 11. ročník Telekom Night Run 2019.


RTVS očakávaný duel o postup do skupinovej fázy EL priblíži aspoň v rozhlasovej reportáži v Rádiu Regina a rozhovory s hráčmi zverejní krátko po zápase na facebookovej prezentácii "Šport v RTVS". Televízia na situáciu zareagovala aj tým, že rozhlasový prenos natiahla z pôvodne plánovaného druhého polčasu na celý zápas. "Odvysiela ho Rádio Regina so začiatkom o 19.00 h, poslucháčom ho priblížia reportéri Adam Bohuš a Martin Kaigl," informuje rtvs.sk.

V prvom zápase play-off EL ŠK Slovan Bratislava zdolal PAOK Solún 1:0. V prípade priaznivého výsledku v odvete slovanisti postúpia do skupinovej fázy Európskej ligy, ktorej výhradným vysielateľom pre územie Slovenska je RTVS.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava PAOK Solún Matej Hajko RTVS

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Branislav Bíbel

DISKUSIA