Slovensko-chorvátske ťaženie zastavené: Veľký sen o Turnaji majstrov stále dýcha nádejou!

Slovensko-chorvátsky deblový pár Filip Polášek a Ivan Dodig počas finále
Slovensko-chorvátsky deblový pár Filip Polášek a Ivan Dodig počas finále

ŠANGHAJ - Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig skončili na prestížnom turnaji ATP Masters 1000 v čínskom Šanghaji vo štvrťfinále. V piatkovom súboji bol nad ich sily druhý nasadený poľsko-brazílsky pár Lukasz Kubot, Marcelo Melo. Ten zvíťazil po setoch 6:4, 7:6 (2) a svojim súperom sa revanšoval za vyradenia z tohtoročných turnajov v Cincinnati a Pekingu.

V prvom sete sa chorvátsko-slovenskej dvojici príliš nedarilo na servise a súperov pustili až k siedmim brejkbalom. Jeden z nich dokázali "turnajové dvojky" zužitkovať a prvý set doviedli do úspešného konca. Druhý set bolo vyrovnanejší, Polášek s Dodigom mali za stavu 6:5 dva setbaly, ale nevyužili ich. V následnej skrátenej hre získali len dve loptičky a s turnajom rozlúčili.

Víťazi augustového turnaja v americkom Cincinnati či minulotýždňového v Pekingu získali 180 bodov do rebríčka Race to London a naďalej figurujú na deviatej priečke. Na ôsmu pozíciu, ktorá zaručuje účasť na Turnaji majstrov v Londýne, momentálne strácajú 200 bodov. Po turnaji v Šanghaji však môžu ešte klesnúť o jedno miesto - stane sa tak v prípade, že francúzske duo Nicolas Mahut, Édouard Roger-Vasselin získa turnajový titul.

Napriek piatkovej prehre v druhom najväčšom meste Číny majú Filip Polášek a Ivan Dodig reálnu šancu predstaviť sa na prestížnom koncoročnom podujatí. V októbri sú na programe ešte dva turnaje kategórie ATP 500 v Bazileji a Viedni a najmä záverečné podujatie zo seriálu turnajov ATP Masters 1000 v parížskej hale Bercy.

ATP Masters 1000 v Šanghaji - štvorhra - štvrťfinále:
Lukasz Kubot, Marcelo Melo (Poľ./Braz.-2) - Filip Polášek, Ivan Dodig (SR/Chor.) 6:4, 7:6 (2)


Tagy: Filip Polášek Lukasz Kubot Marcelo Melo Ivan Dodig

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP Photo/Ng Han Guan

DISKUSIA