Škoda výpadku v druhej tretine: Slovenskí hokejisti reagujú na prehru so Švajčiarskom

Na snímke brankár Andrej Košarišťan (Slovensko)Na snímke brankár Andrej Košarišťan (Slovensko) Zdroj: TASR - Michal Svítok

KREFELD - Slovenskí hokejisti prehrali vo štvrtok vo svojom prvom vystúpení na Nemeckom pohári 2019 so Švajčiarskom 2:5. O víťazovi rozhodla druhá tretina, v ktorej Helvéti v rozmedzí siedmich minút strelili tri góly. V treťom dejstve Slováci znížili zásluhou Filipa Krivošíka a Andreja Kudrnu, ale ich súper sa potom presadil ešte dvakrát.

Hlasy:

Filip Krivošík (útočník SR, autor gólu): "Zápas sa mi hodnotí ťažko, pretože sme si ho prehrali v druhej tretine troma inkasovanými gólmi v krátkom časovom slede. Treba sa poučiť z chýb. Prvá aj tretia tretina boli z našej strany dobré, ale škoda toho výpadku v prostrednej časti stretnutia. Možno to bolo tým, že sme sa po dobrom začiatku uspokojili. Mysleli sme si, že to pôjde samé, ale opak bol pravdou. Proti Rusom však chceme vyhrať."

Andrej Košarišťan, (brankár SR): "Neodohrali sme zlý zápas až na tú druhú tretinu. Tam sme vypli a súper to využil. Musíme sa z toho poučiť. Boli sme lepší tím, ale bohužiaľ, takto to vyšlo."

Marek Hrivík (útočník SR, vyhlásený ako najlepší hráč tímu): "Odohrali sme dobrý zápas, no škoda výpadku v druhej tretine. Ak by sme tento nevydarený úsek zvládli lepšie, mohol to byť ešte zaujímavejší zápas. Mali sme šance, najmä v prvej a tretej tretine. Potrebujeme viac využívať presilovky, dávať viac gólov a budeme úspešní. Nemyslím si, že by sa Švajčiari v druhej tretine výrazne zlepšili, ale mali tam vydarené momenty a s nami to otriaslo. Ak by sme hrali 60 minút naplno, zápas by sme zvládli."

Craig Ramsay (tréner SR): "Odohrali sme dobrú prvú aj tretiu tretinu. Vnímam pozitívne to, že hráči vstúpili do záverečnej časti so snahou vyhrať napriek nepriaznivému stavu. Bojovali, dali dva góly a snažili sa o návrat do zápasu. V druhej tretine sme však spali. Nehrali sme to, čo očakávam od hráčov. Je to sklamanie, keď vidíte svojich zverencov, že nehrajú podľa vašich predstáv. Počas druhej prestávky sme mali dobrú debatu a potom sme dokázali sme znížiť na rozdiel jediného gólu, ale bohužiaľ, už sme nedokázali pridať ďalší gól a naopak sme inkasovali."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Slovensko Švajčiarsko Craig Ramsay
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články