Kuriozita na slovenskej súpiske: Vzdal sa ruského občianstva, Šatan mu dáva šancu v repre

Striedačka slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokovStriedačka slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Zdroj: TASR/Martin Palkovič

BRATISLAVA - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov odohrá v rámci prípravy na blížiace sa majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie v českých mestách Třinec a Ostrava (26. decembra 2019 - 5. januára 2020) zápas proti olympijskému tímu SR. Zverenci trénera Róberta Petrovického nastúpia proti krajanom v piatok 13. decembra v Žiline. Informáciu priniesol oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja HockeySlovakia.sk.

V nominácii olympijského tímu SR figuruje 22 hráčov prevažne z domácej najvyššej súťaže Tipsport ligy. Jediným legionárom je útočník českého Třinca Patrik Hrehorčák. V pozícii hlavného trénera mužstva sa predstaví Peter Oremus, asistovať mu bude Andrej Kmeč a generálnym manažérom výberu je Žigmund Pálffy. "Naša reprezentácia do 20 rokov mala v príprave absolvovať dva prípravné zápasy, ale keďže trénerský štáb požadoval vyšší počet, rozhodli sme sa vytvoriť olympijský tím do 23 rokov. Verím, že chlapci otestujú našu dvadsiatku a odohrajú proti nej v Žiline dobrý zápas. Dúfam, že aj tento duel dopomôže trénerom k výberu mužstva na šampionát v Česku," uviedol pre HockeySlovakia.sk generálny manažér mužskej reprezentácie Miroslav Šatan.

Olympijský tím absolvuje pod Dubňom dvojdňový výcvikový tábor, ktorý vyvrcholí piatkovým zápasom s mladými reprezentantmi. Zaujímavosťou je, že v kádri figuruje aj ruský rodák Daniil Fominych, ktorý si oblieka dres HK Nitra. "Fominych sa vzdal ruského občianstva a momentálne je v procese vybavovania slovenského. Potrvá to ešte nejaký čas, ale ide o nášho potenciálneho reprezentanta, ktorého si chceme otestovať na reprezentačnej úrovni," povedal Šatan na adresu talentovaného útočníka.

Tomáš Vošvrda a Daniil Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Oliver Ondráš

"Dvadsiatka" sa bude pripravovať v Žiline už od 9. decembra. Tréner Petrovický bude mať k dispozícii tridsať hokejistov, ktorí zabojujú o miestenku na šampionát. Nechýbajú medzi nimi útočníci Martin Faško-Rudáš z Everett Silvertips či talentovaný Oliver Okuliar. "Sme veľmi radi, že sa môžeme stretnúť s olympijským tímom. Nebyť tejto možnosti, mali by sme v príprave dlhý čas bez zápasovej záťaže. Takto majú chlapci možnosť ukázať sa a zaslúžiť si účasť v nasledujúcich týždňoch prípravy na majstrovstvá sveta," doplnil Petrovický.

Nominácia SR "20" na záverečnú fázu prípravy pred MSJ 2020:
Brankári: Jakub Lackovič (MsHKM Žilina), Eugen Rabčan (HK Spišská Nová Ves/HKM Zvolen), Roman Rýchlik (HK ŠKP Poprad)
Obrancovia: Samuel Kňažko, Dávid Mudrák (obaja TPS Turku, Fín.), Martin Vitaloš (Rögle Angelholm, Švéd.), Andrej Golian, Oliver Turan (obaja HC 07 Detva), Martin Bučko (MsHKM Žilina), Marcel Dlugoš (MHk 32 L. Mikuláš), Marko Stacha (HK Dukla Trenčín), Boris Česánek (HK ŠKP Poprad), Oliver Fatul (HKM Zvolen)
Útočníci: Dominik Sojka (HC '05 Banská Bystrica), Ján Sarvaš (HC '05 Banská Bystrica/HK Levice), Dominik Jendek (HC Slovan Bratislava), Filip Čenka (HC 07 Detva), Adam Paulíny (MHA Martin), Jakub Minárik (HK Nitra), Marek Minárik (MsHK Žilina), Jakub Nespala (HK ŠKP Poprad/HK Spišská Nová Ves), Martin Chromiak, Kristián Kováčik, Róbert Džugan, Nicolas Ferenyi, Viktor Ďurina (HK Dukla Trenčín), Michal Mrázik (Linköping HC, Švéd.), Daniel Vladimír Tkáč (Merritt Centennials, Kan.), Martin Faško-Rudáš (Everett Silvertips, Kan.), Oliver Okuliar (Lethbridge Hurricans, Kan.)

Nominácia olympijského tímu SR na výcvikový tábor v Žiline a prípravný zápas proti SR "20":
Brankári: Matej Gajan (Bratislava Capitals/HC' 05 Banská Bystrica), Stanislav Škorvánek (HC Košice)
Obrancovia: Jakub Cibák (HC Košice/HK Spišská Nová Ves), Samuel Hain, Andrej Hatala (obaja HC Nové Zámky), Patrik Maier (HKM Zvolen), Félix Petrinec (Bratislava Capitals/HC' 05 Banská Bystrica), Erik Rajnoha (HK Dukla Trenčín), Michal Roman (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Adrián Sloboda (HK Nitra)
Útočníci: Radovan Bondra, Šimon Petráš, Roman Žitný (všetci HC Slovan Bratislava), Miloš Fafrák, Alex Tamáši (obaja HC' 05 Banská Bystrica), Daniil Fominych (HK Nitra), Marek Hecl, Boris Sádecký (HK Dukla Trenčín), Miloš Kelemen (HKM Zvolen), Juraj Milý (HC Košice), Jakub Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Patrik Hrehorčák (HC Oceláři Třinec/ČR)

Viac o téme: Miroslav Šatan Slovensko Slovensko U20 Peter Oremus Róbert Petrovický Patrik Hrehorčák Daniil Fominych
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Palkovič
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články