Génius, ktorý nemá vo svete páru: Svetový šampión už nie je len šachovou jednotkou!

Magnus Carlsen
Magnus Carlsen

OSLO - Geniálna analytická myseľ nórskeho majstra sveta Magnusa Carlsena sa neobmedzuje len na šach. Svetová šachová jednotka sa dostala cez víkend aj na čelo rebríčka futbalovej Fantasy Premier League (FPL), online hry, ktorú hrá viac ako sedem miliónov ľudí.

Že je Carlsen na svoj úspech vo virtuálnom futbale patrične pyšný, potvrdil aj tým, že si zmenil svoju charakteristiku na twitteri. Už sa tam nepredstavuje iba ako "Majster sveta v šachu", ale aj ako "Šachová svetová jednotka a súčasná jednotka vo Fantasy Premier League".

Hráči vo FPL si tvoria tímy z 15 futbalistov anglickej ligy a dostávajú body za ich góly, asistencie, defenzívne schopnosti a ďalšie výkony. Carlsonov tím nazvaný Kjell Ankedal sa dostal do čela svetového rebríčka v sobotu potom, čo Mohamed Salah dvoma gólmi rozhodol o výhre Liverpoolu 2:0 nad Watfordom. Carlsen si egyptského útočníka vybral za kapitána, vďaka čomu získal dvojnásobný počet bodov.

"Veľa ľudí sa ma pýta na moju FPL stratégiu, ale nie je to žiadna veda. Čiastočne štatistiky a čiastočne inštinkt," uviedol na twitteri Carlsen, ktorý drží titul šachového majstra sveta od roku 2013.


Tagy: Magnus Carlsen Šach

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Dmitri Lovetsky

DISKUSIA