Východniarske derby jasnou záležitosťou: Parádna séria oceliarov, Poprad nemal žiadnu šancu!

Aleksandar Magovac a Dalibor BortňákAleksandar Magovac a Dalibor Bortňák Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

POPRAD - Až v záverečnom dueli 33. kola sa zrodilo víťazstvo hosťujúceho tímu. Popradčania aj Košičania vstupovali do vzájomnej konfrontácie vo výbornej forme, keď triumfovali v ostatných deviatich zápasoch.

Vydarenú sériu na dvojciferné číslo napokon natiahli "oceliari". Košickí hokejisti si poistili prvé miesto v tabuľke zásluhou víťazstva 4:0, pod ktoré sa gólovo podpísali Pavel Klhůfek, Martin Belluš, David Květoň a David Růžička.

Fanúšikovia Popradu počas zápasu Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Poprad vo veľkom derby Východniarov proti Košiciam nastúpil na tri kompletné obranné formácie vystužené mladíkom Božoňom. Do zostavy "kamzíkov" sa po zranení palca vrátil útočník Matúš Paločko. Košice mali viac z hry. Na prvý gól sa čakala až do 12. minúty, kedy Klhůfek vymiešal Vošvrdu a popod jeho betóny poslal puk do siete. V závere sa domáci predrali po Kochovej chybe do nájazdu 2 na 1. Kundrik však v zakončení mieril iba do pripraveného Škorváneka.

V úvode druhého dejstva hrali hostia presilovky, počas ktorej ušlo duo Zagrapan - Takáč. Druhý menovaný však opäť nechal vyniknúť Škorváneka. "Oceliari" napokon v početnej výhode zahrali biliardovú akciu. Na jej konci bol úspešný strelec Belluš - 0:2. Domáci sa tlačili do útoku. Na ich narastajúci tlak reagovala hosťujúca lavička oddýchovým časom.

Brankár Košíc Stanislav Škorvánek Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Obraz hry sa nezmenil ani v tretej tretine. Odpoveď z domácej strany neprichádzala a tak boli opäť na ťahu hostia. Na konci 45. minúty hrali Popradčania v šestici. V nariadenej presilovej hre najprv pohrozil v dobrej šanci Zagrapan, no potom Košice zavreli domácich v obrannej tretine. Na konci peknej kombinácie bol český legionár Květoň, ktorý sa parádne trafil do šibenice Vošvrdovej bránky -0:3.

Domáci skúsili v závere riadnej hracej doby hru bez brankára. Počas nej pečatil konečný výsledok strelou cez celé klzisko hosťujúci obranca Růžička. Košice tak natiahli víťaznú šnúru už na 10 zápasov. Naopak Popradu sa skončila na čísle 9. Brankár "oceliarov" Stanislav Škorvánek vychytal svoje prvé čisté konto v sezóne. S pozdravom

HK Poprad - HC Košice 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Góly: 12. Klhůfek (Růžička, Suja), 24. Belluš (Klhůfek, Repe), 47. Květoň (Růžička, Skokan), 60. Růžička, rozhodovali: Tvrdoň, D. Konc st. – Beniač, Gegáň, vylúčení: 4:1, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 4183 divákov

Poprad: Vošvrda – Kozák, Božoň, Fabian, Ulrych, Magovac, Ťavoda – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, Svitana – Jacobs, Paukovček, Karterud – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik – Matúš Paločko, Králik.

Košice: Škorvánek – Růžička, Čížek, Repe, Slovák, Koch, Michalčin, Zeleňák – Haščák, Skokan, Majdan – Klhůfek, Suja, Květoň – Belluš, Bortňák, Rapáč – Jokeľ, Eliáš, Milý.

Hlasy po zápase:

Peter Mikula, tréner Popradu: "Košice dnes ukázali, že nie sú bez príčiny na prvom mieste. Počas oslabenia sme mali za stavu 0:2 výbornú šancu. Ich brankár nás vychytal a nedokázali sme sa vrátiť do zápasu. Hráči si potom prestali veriť, gól síce visel na vlásku, ale nepadol. Košiciam želám pokračovanie v sérii a všetkým divákom prajem krásne sviatky."

Peter Draisaitl, tréner Košíc: "Z našej strany to bol veľmi dobrý výkon, od prvého do posledného hráča sme mali príslušnú kvalitu na ľade, všetci hráči hrali stabilne a čerešničku na tortu dal Škorvánek, ktorý vychytal nulu. Z našim výkonom je dnes veľká spokojnosť. Až na nejaké výnimky to bol z našej strany veľmi taktický výkon. Vieme, na koho sme dnes narazili, potrebovali sme takýto výkon z našej strany."

Viac o téme: HC Košice HK Poprad Tipsport liga
  • Zdroj: TASR, SITA