FOTO Djokovičova pohodička v Austrálii: Najskôr bezproblémový triumf, potom zábava po srbsky

Djokovič na lavičke s koučom Nenadom Zimonjičom
Djokovič na lavičke s koučom Nenadom Zimonjičom

PERTH - Premiérová edícia mužského tenisového turnaja tímov ATP Cup v Austrálii pozná už kompletný menoslov štvrťfinalistov. V hre o cennú trofej zostalo okteto, ktoré bude vo štvrtok a piatok bojovať o postup do semifinále v týchto konfrontáciách: Srbsko - Kanada, Argentína - Rusko, Veľká Británia - Austrália a Belgicko - Španielsko.

Španieli v stredajšom zápase nedali šancu Japoncom, zdolali ich 3:0. Vo dvojhrách potvrdili úlohu favoritov Roberto Bautista Agut s Rafaelom Nadalom a tretí bod pridal 19-grandslamový šampión Nadal vo štvorhre, kde nastúpil po boku Pabla Carrena-Bustu. Tím pod vedením nehrajúceho kapitána Francisca Roiga zatiaľ nepozná meno svojho štvrťfinálového súpera. Stane sa ním najlepší tím z tabuľky, ktorú tvoria krajiny umiestnené v základných skupinách na druhých priečkach.


Čítajte aj: VIDEO Tsitsipas po prehre neudržal emócie na uzde: Raketou zranil vlastného otca!


Srbi mali už pred stredajším zápasom s Čile isté prvé miesto v tabuľke A-skupiny, ale pozíciu favorita napriek tomu potvrdili. Dušan Lajovič v dvoch setoch zdolal Nicolasa Jarryho a svetová dvojka Novak Djokovič triumfovala nad Cristianom Garínom 6:3, 6:3. Aj Srbi si musia počkať na svojho štvrťfinálového vyzývateľa. V Sydney budú čeliť druhého najlepšiemu tímu zo spomenutej tabuľky "druhých tímov". Zatiaľ je jasné iba to, že o semifinále zabojujú v priamom súboji hráči Veľkej Británie a Austrálie.

V E-skupine si prvenstvo vybojovali Argentínčania, ktorí v priamom súboji zdolali Chorvátov jednoznačne 3:0 a pripravili ich tak aj o možnosť postúpiť ako jeden z dvoch najlepších družstiev na 2. priečkach.

ATP Cup tenistov - Austrália - streda:

A-skupina:
Srbsko - Čile 2:1

Francúzsko - JAR 1:2

B-skupina:
Španielsko - Japonsko 3:0

Gruzínsko - Uruguaj 2:1

E-skupina:
Rakúsko - Poľsko 1:2
Chorvátsko - Argentína 0:3

 


Tagy: Rafael Nadal Novak Djokovič Španielsko Rusko Srbsko Belgicko Austrália Argentína Kanada Veľká Británia ATP Cup

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Terius Pickard; Video: YouTube/Tennis TV

DISKUSIA