VIDEO Fehérváry sa zahral na útočníka: Skvelá individuálna akcia odmenená úvodným gólom!

Martin Fehérváry oslavuje po strelení góluMartin Fehérváry oslavuje po strelení gólu Zdroj: Twitter - Hershey Bears

BRATISLAVA - Slovenský hokejista Martin Fehérváry prelomil gólové mlčanie v nižšej zámorskej súťaži AHL, ktoré trvalo od 23. novembra 2019. Mladý obranca sa v nedeľu gólom podieľal na triumfe Hershey Bears nad Rochesterom Americans 4:1.

Fehérváry načal skóre zápasu v 16. min, keď sa rozbehol s pukom na hokejke ešte pred modrou čiarou a svoju individuálnu akciu zakončil gólom z bekhendu pomedzi betóny brankára hostí Ukku-Pekku Luukkonena. Fehérváry okrem gólu pridal aj štyri strely na bránku, dve trestné minúty a jeden plusový bod. Dvadsaťročný rodák z Bratislavy má v 40 zápasoch v tejto sezóne AHL na konte štyri góly a 10 asistencií. Okrem toho si v úvode súťažného ročníka trikrát zahral aj v prvom tíme Washingtonu v NHL, kde zatiaľ nebodoval.

V nedeľu sa zo Slovákov strelecky presadil aj Peter Cehlárik. Dvadsaťštyriročný útočník Providence Bruins v 46. min v presilovke vyrovnal na 3:3, ale jeho tím nakoniec prehral doma so Springfieldom Thunderbirds 5:6 po predĺžení. Cehlárik má v tejto sezóne AHL na konte 26 bodov za 11 gólov a 15 asistencií. Dosiahol ich v 34 zápasoch. V tíme Providence je tretí najproduktívnejší hráč. Jeho krajanovi Róbertovi Lantošimu, ktorý v nedeľu nehral, patrí štvrtá priečka s 24 bodmi.

Sumáre zápasov so Slovákmi - nedeľa v AHL:

Providence - Springfield 5:6 po predĺžení (1:1, 1:2, 3:2 - 0:1)
Peter Cehlárik (Providence) 1 gól, 2 strely na bránku, 1 mínusový bod

Hershey - Rochester 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Martin Fehérváry (Hershey) 1 gól, 4 strely na bránku, 2 trestné minúty, 1 plusový bod

Viac o téme: Peter Cehlárik Martin Fehérváry Hershey Bears Providence Bruins