Český tenis dostal príjemné správy: Naše susedky predviedli dvojitý postupový zásah

Karolína PlíškováKarolína Plíšková Zdroj: SITA/AP/Lee Jin-man

MELBOURNE - Minuloročná semifinalistka Australian Open 2020 Karolína Plíšková i Karolína Muchová zvládli vstup do prvého grandslamu sezóny. Svetová dvojka Plíšková porazila Francúzku Kristinu Mladenovičovú 6:1, 7:5 a dvadsiata nasadená Muchová udolala po dva pol hodinách Belgičanku Kirsten Flipkensovú 6:3, 2:6, 7:6. Premenila až štvrtý mečbal.

27-ročná Karolína Plíšková vstúpila do zápasu s 39. singlistkou sveta excelentne. Vyhrala prvých päť gemov, než sa Mladenovičová dostala do hry. V úvodnom sete Francúzka iba skorigovala na 1:6, ale druhý set bol výrazne vyrovnanejší. I v ňom mala tesne navrch Plíšková. Brejk na 4:3 ešte nepotvrdila, ale potom v jedenástom geme znova získala súperkino podanie a zápas doservírovala.

Druhá nasadená Češka bola rada, ako si poradila s ošemetným losom úvodného grandslamu sezóny. S Mladenovičovou mala pred dnešným zápasom bilanciu 2:2. "Bolo to ťažké prvé kolo, dobrá skúška. Vedela som, že to bude ťažké, poznáme sa od mladosti a odohrali sme spolu vyrovnané zápasy. Druhý set bol náročný, som rada, že som postúpila," povedala Plíšková v rozhovore na kurte.

V druhom kole sa stretne s Nemkou Laurou Siegemundovou. "Laura je lepšia na antuke. Hrá pestro, dokáže hru skrátiť za sieť alebo si dôjsť pre volej. Na kurte sa bude toho diať veľmi veľa, ale pokiaľ budem hrať dostatočne solídne, rýchlo a podobne ako dnes, tak by to mohlo byť v pohode," povedala Plíšková.

Muchová je po prelomovej sezóne po prvýkrát na grandslame medzi nasadenými a dnes vydrela prvú výhru na Australian Open, pretože minulý rok po postupe z kvalifikácie vypadla s Karolínou Plíškovou. V treťom sete viedla nad Flipkensovou už 4:0 a 5:2, náskok dvoch brejkov ale stratila a nevyužila tri mečbaly. V tajbrejku nakoniec uspela 10:7. O postup do 3. kola sa pobije s Američankou Cici Bellisovou.