VIDEO Nezastaviteľný Ronaldo žiaril a predĺžil famóznu sériu, Lazio s Vavrom natiahlo šnúru

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP - Fabio Ferrari

TURÍN - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo prispel dvomi gólmi k nedeľnému ligovému triumfu Juventusu Turín nad Fiorentinou 3:0.

Tridsaťštyriročný kanonier sa presadil v deviatom zápase Serie A za sebou a vyrovnal klubový rekord Davida Trezegueta z roku 2001. Najdlhšiu sériu v lige držia Gabriel Batistuta v ročníku 1994/1995 a Fabio Quagliarella z uplynulej sezóny, obaja strelili gól v jedenástich stretnutiach v rade.

Cristiano Ronaldo Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP - Fabio Ferrari

Ronaldo skóroval v nedeľnom stretnutí dvakrát z pokutového kopu, na konte má 50 gólov v 70 zápasoch v drese "starej dámy". Tretí zásah Juventusu pridal v nadstavenom čase duelu obranca Matthijs de Ligt.

Juventus si vďaka víťazstvu upevnil vedúcu pozíciu v tabuľke, pred druhým Laziom Rím má náskok päť bodov.

Rimania sa posunuli na priebežné druhé miesto po domácom víťazstve nad SPAL Ferrara 5:1. Zápas rozhodli už v prvom polčase, keď sa dvakrát presadili Ciro Immobile a Felipe Caicedo. V 72. minúte sa na ihrisko dostal aj slovenský stopér domácich Denis Vavro. Lazio v Serie A neprehralo už v 16. zápase za sebou.

Juventus Turín - Fiorentina 3:0 (1:0)
Góly: 40. a 80. Ronaldo (oba z 11 m), 90.+1 De Ligt

AC Miláno - Hellas Verona 1:1 (1:1)
Góly: 29. Calhanoglu - 13. Faraoni, ČK: 68. Amrabat (Hellas)

Atalanta Bergamo - FC Janov 2:2 (2:2)
Góly: 13. Toloi, 35. Iličič - 19. Criscito (z 11 m), 33. Sanabria, ČK: 83. Behrami (Janov) po druhej ŽK

Lazio Rím - SPAL Ferrara 5:1 (4:0)
Góly: 3. a 29. Immobile, 16. a 38. Caicedo, 58. Adekanye - 65. Missiroli
/D. Vavro nastúpil za domácich v 72. minúte/

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lazio Rím ACF Fiorentina Juventus Turín Denis Vavro