VIDEO Obrovské sklamanie pre BVB: Predčasný koniec, nepomohol ani gólový uragán Haaland

Erling Braut HaalandErling Braut Haaland Zdroj: Profimedia

BRÉMY - Brankár Jiří Pavlenka vychytal futbalistom Brém postup do štvrťfinále Nemeckého pohára. Werder doma zvíťazil nad Borussiou Dortmund 3:2, českého gólmana v záverečnej polhodine prekonali striedajúci teenageri Erling Haaland a Giovanni Reyna. Devätnásťročný Nor Haaland skóroval aj vo štvrtom súťažnom zápase po prestupe do Borussie, celkovo dal už osem gólov.

Dortmund nastrieľal v troch kolách jarnej časti bundesligy zakaždým päť gólov, z toho sedemkrát sa trafil Haaland. Ten v pohárovom zápase v Brémach začal na lavičke, do hry sa dostal na začiatku druhého polčasu a v 67. minúte zakončil rýchlu kombináciu hostí jednoduchým doklepnutím lopty do prázdnej brány.

Skorigoval tak na 1:2, lenže domáci Milota Rashica vzápätí pribehol s odpoveďou. Záverečný tlak vyniesol Dortmunde znovu už len zníženie, keď Pavlenku technickou strelou zdiaľky prekonal sedemnásťročný Američan Reyna. V nastavení sa český brankár vytiahol proti Haalandovej hlavičke z malého vápna.

Lipsko stratilo šancu na obhajobu

Lipsko prehralo vo Frankfurte 1:3 a minuloročnú finálovú účasť neobháji. Český útočník Patrick Schick sa na rozdiel od sobotňajšieho bundesligového zápasu strelecky nepresadil, jediný gól hostí dal v 70. minúte Dani Olmo. Ten ale už len znížil vedenie Frankfurte, o ktoré sa postaral André Silva z penalty. Eintracht získal Nemecký pohár päťkrát, naposledy predvlani.

Postúpil tiež Düsseldorf, ďalšie štyri duely sú na programe v stredu. Obhajca trofeje Bayern sa stretne s Hoffenheimom.

Viac o téme: Werder Brémy Borussia Dortmund Hertha BSC Berlín Eintracht Frankfurt FC Schalke 04 Giovanni Reyna Erling Haaland Red Bull Lipsko