USA predstavili hráčov pre olympijský turnaj v Tokiu: Z toľkých hviezd sa fanúšikom zatočí hlava

LeBron James
LeBron James

BRATISLAVA - Americká basketbalová federácia v pondelok oznámila mená 44 hráčov, ktorí zabojujú o miesto v tíme USA pre blížiace sa olympijské hry v japonskom Tokiu. Medzi nimi nechýba ani trojnásobný olympijský medailista a jedna z najväčších hviezd súčasnej NBA LeBron James. Tridsaťpäťročný rodák z Akronu pred štyrmi rokmi v Riu de Janeiro absentoval, no už niekoľkokrát pripustil možnosť, že sa predstaví na OH 2020.

"Je to možné," povedal James ešte v decembri. V predbežnom výbere mužstva, ktoré bude viesť Gregg Popovich nechýba ani Damian Lillard, ktorý v tomto ročníku predvádza výborne výkony v drese Portlandu. "Chcem hrať. Keď sa pozriem na moju kariéru a na to, čo by som v nej chcel dosiahnuť, tak zisk olympijského zlata určite je na tomto zozname. Rád by som videl moje meno v nominácii a dúfam, že budem súčasťou mužstva," skonštatoval Lillard, ktorého tohtosezónny priemer je takmer 30 bodov na zápas.

V 44-člennom zozname hráčov figuruje deväť basketbalistov, ktorí získali zlato v Riu de Janeiro. Dokonca nechýba ani Kevin Durant, ktorý pre zranenie achilovky neodohral v tejto sezóne ani jednu minútu. Olympijské hry by však mohli byť miestom jeho návratu, rovnako ako v prípade Klaya Thompsona. Pokiaľ by záverečným "sitom" prešiel LeBron James, stal by sa iba druhým hráčom, ktorý by štyrikrát reprezentoval USA pod piatimi kruhmi. Zatiaľ sa to podarilo iba Carmelovi Anthonymu.

Americká basketbalová federácia, respektíve výberová komisia, oznámi záverečnú 12-člennú nomináciu začiatkom júna. Spoločná príprava by sa mala začať o mesiac neskôr, teda len dva týždne po ukončení finálovej série NBA. Olympijský turnaj v Tokiu sa začne 24. júla. "Máme široký káder, pretože sa môže stať veľa vecí, napríklad z pohľadu zranení. Máme zvyšok sezóny na monitorovanie hráčov a potom vyberieme dvanástich, ktorí budú tí najsprávnejší," povedal generálny riaditeľ federácie Jerry Colangelo.


Tagy: LeBron James Kevin Durant USA Damian Lillard

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Frank Franklin II

DISKUSIA