Vlhová ide do boja aj so zranením: Takto vyzerá jej súťažný harmonogram

Petra Vlhová
Petra Vlhová

LA THUILE - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bude súťažiť na víkendovom podujatí Svetového pohára v La Thuile. Štart v sobotnom super-G (10.30) a nedeľnej kombinácii (11.15/14.15) potvrdil v piatok pre TASR jej brat a manažér tímu Boris Vlha.

Dvadsaťštyriročná Slovenka má poškodenú chrupavku v kolene, no po vyšetreniach v Taliansku sa tím rozhodol, že bude pokračovať v sezóne. Bojuje o veľký glóbus, v celkovom poradí prestížneho seriálu figuruje na treťom mieste so stratou 159 bodov na vedúcu Talianku Federicu Brignoneovú. Podľa informácií agentúry APA sa ani v La Thuile nepredstaví druhá Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá prerušila sezónu po úmrtí otca.

V talianskom stredisku panujú pre hrozbu koronavírusu viaceré opatrenia. Zástupcovia médií a športovkyne budú v mixzóne od seba minimálne jeden a pol metra, čo platí aj pre rozhovory v priamych prenosoch. Novinári a lyžiarky budú používať odlišné mikrofóny. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zrušila slávnostné žrebovanie štartových čísel i všetky tlačové konferencie, zakázala aj podávanie rúk.


Tagy: Petra Vlhová Boris Vlha

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Gabriele Facciotti

DISKUSIA