VIDEO Vlhovej talianska súperka po veľkej smole na domácej pôde: Tá stotinka ma veľmi hnevá!

Petra Vlhová
Petra Vlhová

LA THUILE - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová obsadila výbornú 4. priečku v sobotňajšom super G v rámci Svetového pohár v alpských lyžiarskych disciplínach v talianskom stredisku La Thuile. Vlhová so štartovým číslom 16 prišla do cieľa na 4. mieste s odstupom 39 stotín sekundy za vedúcou Rakúšankou Ninou Ortliebovou a už sa pred ňu nedostala žiadna súperka.

Ortliebová napokon zvíťazila o stotinu sekundy pred líderkou hodnotenia SP Taliankou Federicou Brignoneovou, tretia skončila Švajčiarka Corinne Suterová (+0,07 s). Pre Ortliebovú je to premiérový triumf v SP a len druhé pódium v seriáli. "Prvýkrát som išla na tejto zjazdovke a som šťastná, že je z toho hneď víťazstvo. Bolo to extrémne náročné, no jazda sa mi vydarila. V Crans Montane som bola v zjazde s malou stratou tretia, dnes mi šťastie so stotinkami naopak prialo," uviedla Ortliebová, dcéra olympijského víťaza i majstra sveta v zjazde Patricka Ortlieba.

Petra Vlhová v La Thuile dosiahla najlepší výsledok v SP v superobrovskom slalome, v závere januára bola v tejto disciplíne v bulharskom stredisku Bansko šiesta a v prvej polovici februára v nemeckom Garmisch-Partenkirchene deviata. Slovenka sa tiež podarilo vyrovnať osobné maximum v SP z kĺzavých disciplín, keďže aj 21.2. vo švajčiarskej Crans Montane bola štvrtá v zjazde.

V celkovom poradí Svetového pohára sa po sobote nič nezmenilo - vedie Brignoneová pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou, ktorá aj v La Thuile pauzuje po nečakanej smrti otca Jeffa. Brignoneová má na čele SP náskok 153 bodov pred Shiffrinovou a sľubnú pozíciu na zisk veľkého glóbusu. "Tá stotinka ma veľmi hnevá," povedala Talianka pre ORF. "Boli to domáce preteky, nohy sa mi triasli. Samozrejme, že myslím na celkové prvenstvo, ale to budeme vedieť až na konci sezóny." Na čele hodnotenia super-G zostala Suterová o 19 bodov pred Brignoneovou.

Preteky v La Thuile boli ohrozené pre šíriaci sa koronavírus v Taliansku, napokon ich FIS odobrila s obmedzeným počtom divákov i s viacerými ďalšími opatreniami. V nedeľu je na programe kombinácia.


Tagy: Petra Vlhová Federica Brignoneová Nina Ortliebová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Alessandro Trovati; Video: Youtube

DISKUSIA