VIDEO Slovenské sny odfúknuté: Rozhodujúci zápas bol na dosah, Česi prežili klinickú smrť a postupujú!

Andrej MartinAndrej Martin Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti nepostúpili na novembrový finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V kvalifikačnom dueli totiž prehrali na antuke v bratislavskom NTC s Českom 1:3. O rozhodujúci tretí bod pre české farby sa zaslúžil Jiří Veselý, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Andreja Martina po vyše dvaapolhodinovom trojsetovom a fantastickom boji 4:6, 7:5, 7:5. V druhom dejstve otočil z 2:5, v treťom odvrátil za stavu 4:5 mečbal.

Slovákov čaká v septembri zápas o to, aby v roku 2021 opäť mohli hrať kvalifikáciu o postup na finálový turnaj. Martinovi nevyšiel začiatok zápasu s Veselým, keď hneď v úvodnom geme stratil podanie a za stavu 0:2 čelil ďalším dvom brejkbalom.

Podržal si však servis, čo ho nakoplo. V šiestej hre využil, že Vwselému odišlo prvé podanie a vyrovnal na 3:3. Martin postupne začal dominovať vo výmenách, z forhendu dokázal zatlačiť súpera do defenzívy. V desiatom geme opäť zobral Veselému podanie a prvý set získal vo svoj prospech.

Jiří Veselý Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

Líder českého tímu stratil úderovú istotu v ďalšom priebehu zápasu už nedokázal zastaviť rozbehnutého Martina, ktorý sa rozohral k výbornému výkonu. V druhom dejstve aj vďaka sérii forhendových i bekhendových winnerov rýchlo odskočil Veselému na 3:0 a za stavu 5:3 bol dve loptičky od víťazstva.

Veselý však nezložil zbrane, vďaka agresívnej hre získal päť gemov a vynútil si tretí set V ňom v treťom geme odvrátil štyri brejkbaly a za stavu 5:4 mal k dispozícii mečbal. Veselý ho však odvrátil kvalitným podaním, vyrovnal na 5:5 a v koncovke slávil úspech. V jedenástom geme zobral Martinovi servis a v ďalšej hre premenil druhý mečbal.