Dojímavé slová hviezdneho Ronalda: Cristiano priznal, čo ho v živote najviac mrzí

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

BRATISLAVA - Hviezdny Cristiano Ronaldo si všetky futbalové úspechy, ale aj zaslúženú globálnu slávu bez pochýb zaslúži. 35-ročný portugalský kanonier toho v športovom živote dosiahol ohromne veľa, ale niektoré veci mu úprimne chýbajú.

Bývalá opora anglického Manchestru United, španielskeho Realu Madrid či súčasná superstar talianskeho Juventusu prezradila, čo ho v jeho úspešnom živote profesionálneho športovca najviac mrzí. Je to skutočnosť, že sa o svoje úspechy nemôže podeliť s jeho nebohým otcom.
 
"Spomínam si, že keď som mal asi sedem rokov, povedal som môjmu otcovi, že raz budem bohatý a postavím si dom ako Michael Jackson. Otec mi skromne odpovedal, že sny sú len sny. Vraj sú výsadou bohatých ľudí, ale ja som pre moje sny vždy tvrdo pracoval. Je mi smutno a veľmi ma mrzí, že môj otec nevidí, čo som v živote dosiahol," priznal Ronaldo.
 
Ronaldov otec José Dinis Aveiro bol vojak, ktorý bojoval vo vojne, ktorej cieľom bolo zabrániť Angole ku získaniu nezávislosti od Portugalska. Bola to vojna plná zverstiev, ktorá v Ronaldovom otcovi zanechala hlboké rany. Aj z toho dôvodu mal zapíjať vojnové škrvny na jeho duši alkoholom. José Dinis Aveiro navždy opustil tento svet v roku 2005. V tom čase mal Cristiano 20 rokov a bol pri začiatkoch jeho slávnej kariéry v Manchestri United, kde pracoval pod taktovkou legendárneho Sira Alexa Fergusona.
 
Cristiano Ronaldo s matkou Mariou Dolores a otcom Josém

Tagy: Cristiano Ronaldo Manchester United Real Madrid Juventus Turín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/mc
Foto:
SITA/AP/Antonio Calanni; twitter.com - sportbible.com

DISKUSIA