Namiesto prestížnej futbalovej bitky boj o ľudské životy: České derby nebude, lístky sa predávajú

FK Jablonec verzus Slovan Liberec (Ilustračné foto)
FK Jablonec verzus Slovan Liberec (Ilustračné foto)

JABLONEC/LIBEREC - Tradiční rivali najvyššej českej futbalovej súťaže FK Jablonec a Slovan Liberec spojili sily v boji proti novému koronavírusu. Kluby zo severu Čiech sa rozhodli predávať vstupenky na ich vzájomný duel, ktorý sa však v nedeľu 5. apríla s určitosťou neuskutoční, keďže pre pandémiu sú prerušené všetky relevantné futbalové súťaže vrátane českej Fortuna ligy.

Vstupenky stoja 100 českých korún, podľa portálu idnes.cz venujú výťažok z ich predaja Krajskej nemocnici v Liberci na podporu v boji s ochorením COVID-19. Počet charitatívnych vstupeniek nie je obmedzený šesťtisícovou kapacitou jabloneckého štadióna, dá sa ich kúpiť aj 20.000 kusov prostredníctvom internetovej stránky Ticketstream.

Fanúšikovia po zaplatení dostanú e-mailom špeciálnu elektronickú vstupenku. "Poslúži im ako pripomienka toho, že keď bolo treba, nezostali v ofsajde a pomohli zdravotníkom v našom kraji. Namiesto prestížnej futbalovej bitky sa teraz odohráva iný a oveľa zásadnejší boj, a to boj o ľudské životy. Jeho súčasťou nie sú futbalisti na zelenom trávniku, ale zdravotníci v nemocniciach. Ich súper je bohužiaľ zákerný a o to sú ich statočné a obetavé výkony obdivuhodnejšie. V tom boji im všetci musíme aspoň symbolicky pomôcť," uviedli kluby v spoločnom vyhlásení.


Tagy: Slovan Liberec FK Jablonec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
fkjablonec.cz

DISKUSIA