Vedenie nemeckého druholigistu dementovalo poplašné správy z médií: Žiadny bankrot nám nehrozí

Ilustračné foto
Ilustračné foto

KARLSRUHE - Druholigový futbalový klub Karlsruher SC dementoval "poplašné správy" niektorých nemeckých médií o insolvencii, ktorá má súvisieť s pandémiou nového koronavírusu.

"V najbližších týždňoch nám určite nehrozí, že by kríza spôsobila bankrot nášho klubu," citovala agentúra dpa generálneho riaditeľa klubu Michaela Beckera. "Je jasné, že sa nás súčasná situácia dotýka, veď len zo zastavenia predaja televíznych práv sme prišli o slušný balík peňazí. Samozrejme, že aj nás sa bude týkať zavádzanie nepopulárnych ekonomických opatrení. Dovolím si však tvrdiť, že nebudú mať dopad na existenciu nášho klubu," dodal Bakker.

Karlsruhe pred zrušením súťaží v Nemecku figurovalo na predposlednom 17. mieste tabuľky. Na utorkovom zasadnutí prezídia Nemeckej futbalovej ligy (DFL) padlo rozhodnutie, že nemecká Bundesliga i druhá najvyššia súťaž sa nebudú hrať minimálne do 30. apríla pre pandémiu nového koronavírusu.

V Nemecku evidujú takmer 72-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 775 mŕtvych. Celosvetovo bolo v stredu predpoludním v 201 krajinách/územiach potvrdených už vyše 862-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 42.000 osôb.


Tagy: Karlsruher SC 2.Bundesliga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Michael Probst

DISKUSIA