Najhoršie správy naberajú reálne kontúry: Tenisový svet môže prísť o kompletnú sezónu

Šamiľ TarpiščevŠamiľ Tarpiščev Zdroj: TASR/AP

MOSKVA - Všetky zostávajúce tenisové turnaje vrátane troch grandslamových možno v tomto roku pre epidémiu koronavírusu zrušia. Uviedol to prezident Ruskej tenisovej federácie Šamiľ Tarpiščev.

"Ešte pred niekoľkými týždňami chceli organizátori usporiadať Wimbledon za každých okolností. Ale situácia vo svete sa vyvíja tak rýchlo, že zrušiť napokon môžu celú sezónu," povedal Tarpiščev v rozhovore pre agentúru TASS. "Správy o šírení vírusu sa na nás valia a my môžeme iba sledovať tento vývoj. Je naozaj ťažké v tomto momente niečo predpovedať."

Organizátori grandslamového Wimbledonu aktuálne rokoujú o možnom úplnom zrušení podujatia. V plánovanom termíne sa nebude hrať ani ďalší grandslamový turnaj Roland Garros v Paríži, preložili ho až na jeseň. Podujatie, ktoré malo odštartovať 24. mája, sa po novom odohrá v dňoch 20. septembra až 4. októbra. O odklade uvažujú aj organizátori US Open, v New Yorku sa má hrať od 31. augusta do 13. septembra. Momentálne sú pozastavené všetky turnaje ATP i WTA Tour do 7. júna.

Viac o téme: Šamiľ Tarpiščev
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články