Veľkú vec ohlásia, až keď sa začne pretekať: Vôbec nevieme, aký konkurencieschopný je náš monopost

Cyril Abiteboul
Cyril Abiteboul

PARÍŽ - Vedenie tímu F1 Renault sa neponáhľa s hľadaním nástupcu Austrálčana Daniela Ricciarda, ktorý po tohtoročnej sezóne zamieri do konkurenčného McLarenu. Túto otázku chce riešiť až po tom, čo sa rozbehne ročník, ktorého štart museli odložiť pre pandémiu koronavírusu.

"Tento rok sme ešte neabsolvovali ani jedny preteky, ani jeden tréning. Pravdupovediac, vôbec nevieme, aký konkurencieschopný je náš monopost," povedal šéf Renaultu Cyril Abiteboul pre portál Motorsport-Total.com. Tím bude hľadať jazdca, ktorý od budúceho roka vytvorí dvojičku s Estebanom Oconom. "Musíme urobiť absolútne správne rozhodnutie. Tento proces môže trvať ešte niekoľko mesiacov," tvrdí Abiteboul.

Ricciardo sa s predstaviteľmi McLarenu dohodol na viacročnej zmluve, v kokpite nahradí Španiela Carlosa Sainza, ktorý bude od roku 2021 jazdiť za Ferrari. Vedenie Renaultu nenaznačilo možných kandidátov na obsadenie uvoľného postu. Podľa médií by nimi mohli byť Nemec Sebastian Vettel či Španiel Fernando Alonso, ktorý v rokoch 2005 a 2006 získal s francúzskym tímom dva majstrovské tituly a v súčasnosti zvažuje návrat do efjednotky.


Tagy: Cyril Abiteboul

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA