Radosť českého olympijského víťaza z Nagana: Jeho talentovaný syn podpísal zmluvu v NHL!

Kristian Reichel (87) a Hunter Warner
Kristian Reichel (87) a Hunter Warner

WINNIPEG - Český hokejový útočník Kristian Reichel podpísal podľa serveru capfriendly.com ako voľný hráč v NHL dvojročnú nováčikovskú zmluvu s Winnipegom.

Dvadsaťdvaročný syn olympijského víťaza z Nagana a trojnásobného majstra sveta Roberta Reichela pôsobil v uplynulých dvoch sezónach na farme Jets v Manitobe, s ktorou mal kontrakt pre AHL.

V prípade pôsobenia v NHL by si Reichel zarobil za dve sezóny celkovo 1,475 milióna dolárov a navyše má na oba ročníky istý podpisový bonus po 15 tisíc dolárov. V prípade pokračovania na farme bude mať základný príjem 70 tisíc dolárov ročne. V uplynulej sezóne si pripísal v 39 zápasoch AHL 17 bodov za 12 gólov a päť asistencií.

Celkom za dva roky v AHL zaznamenal v 94 dueloch 27 bodov za 14 gólov a 13 prihrávok. Do Severnej Ameriky zamieril z materského Litvínova pred sezónou 2017/18 a strávil rok v juniorskej WHL v celku Red Deer Rebels. V českej najvyššej súťaži má účastník majstrovstiev sveta osemnástok a dvoch svetových šampionátov dvadsiatok na konte 66 zápasov a 12 bodov za päť gólov a sedem asistencií.

Jeho otec Robert Reichel hral v NHL za Calgary, New York Islanders, Phoenix a Toronto. So 630 bodmi za 252 gólov a 378 asistencií z 830 duelov je trinástym najproduktívnejším Čechom v histórii najlepšej ligy sveta. V 70 stretnutiach play-off pridal bývalý center 31 bodov za osem gólov a 23 prihrávok.


Tagy: Robert Reichel Winnipeg Jets Kristian Reichel

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - John Woods

DISKUSIA