Doráňaný Grosjean má pripravený aj náhradný plán: Nechcem skončiť kariéru takto!

Romain Grosjean sa stretol so svojimi záchrancamiRomain Grosjean sa stretol so svojimi záchrancami Zdroj: SITA/AP - Kamran Jebreili

SACHIR - Francúzsky jazdec Romain Grosjean stále verí, že stihne finále tejto sezóny formuly 1 v Abú Zabí. Pretekár tímu Haas mal na nedeľnej Veľkej cene Sachiru vážnu nehodu, jeho monopost po náraze začal horieť a Grosjean utrpel popáleniny rúk.

S tímom nepredĺžil zmluvu a preteky v Abú Zabí by mohli byť jeho poslednými. "Nechcem skončiť kariéru takto," povedal 34-ročný Grosjean. Hoci chce absolvovať posledné podujatie, uvedomuje si, že prvoradé je zdravie. Lekári ho totiž upozornili, že v prípade nedostatočnej rekonvalescencie by mohol prísť o pohyblivosť prstov na ľavej ruke: "Preteky sú pre mňa dôležité, ale nie až tak ako môj život."

V prípade, že sa mu nepodarí stihnúť termín záverečnej veľkej ceny, má pripravený aj plán "B". Podľa agentúry DPA obvolá všetky tímy a pokúsi sa vybaviť si v januári poslednú možnosť posadiť sa do kokpitu: "Požiadam ich, či by som nemohol odjazdiť testovacích 10-15 kôl, iba tak, sám pre seba."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Romain Grosjean
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Kamran Jebreili; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články