VIDEO Faul Koscelníka rozzúril Guľovho zverenca: Toto mi mohlo ukončiť kariéru, idem na šitie!

David Limberský a Jakub PešekDavid Limberský a Jakub Pešek Zdroj: profimedia.sk

PLZEŇ - Plzenský futbalista David Limberský po prehre 0:2 s Libercom v 18. kole prvej ligy kritizoval rozhodcu Miroslava Zelinka, ktorý hosťujúcemu Martinovi Koscelníkovi za tvrdý zákrok na tridsaťsedemročného obrancu udelil iba žltú kartu.

Potom navyše arbiter vylúčil stopéra Viktorie Filipa Kašu, keď podobne fauloval Michala Sadílka. Limberský tvrdil, že mu Koscelník mohol ukončiť kariéru.

"Málokedy reagujem na rozhodcov, ale toto rozhodne nebolo prišliapnutie ... Nie som žiadny ufňukanec, ale toto mi mohlo ukončiť kariéru, idem na šitie," napísal Limberský na sociálnej sieti instagram, kde umiestnil video so súbojom, zranený členok a vo forme hashtagu pridal i komentáre ako "slepecká palica", "na každého iný meter" alebo "Zelinka opäť nesklamal".

Koscelník dostal v 29. minúte za šliapnutie na členok Limberského žltú kartu a Zelinka po konzultácii s videorozhodcom Petrom Hockom nešiel faul preskúmať k monitoru. Rovnako bol spočiatku napomínaný tiež Kaša, ale po odporúčaní od VAR hlavný arbiter súboj so Sadílkom osobne prekontroloval pri videu, zmenil svoj pôvodný verdikt a plzenskému stopérovi v 42. minúte ukázal červenú kartu. Liberec po zmene strán v presilovke strelil dva góly.

"Je špecifické, že jednu situáciu posúdi cez video, druhú nie. Ale to sa vo futbale stáva, sledujeme to v úvodzovkách každý víkend na celom svete. Ja to nebudem nejakým spôsobom porovnávať ani komentovať, nie som na to odborník," povedal na tlačovej konferencii tréner Plzne Adrián Guľa.

Jeho náprotivok Pavel Hoftych s rozhodcami súhlasil. "VAR tam bol vo viacerých situáciách. Sme samozrejme radi, že to dopadlo tak, že Kašov zákrok bol posúdený ako červená a Koscelníkov nebol. Ja si myslím, že to bolo správne rozhodnutie," mienil liberecký kouč.

Sadílek musel striedať ešte v závere prvého polčasu, Limberský išiel z hry v 84. minúte. Obaja hráči s krvavými ranami na nohách zamierili na šitie.

Viac o téme: David Limberský FC Slovan Liberec Martin Koscelník FC Vikoria Plzeň