Petr "Monster" Kníže prezradil viac o brutálnych začiatkoch MMA: Kolo trvalo dvadsať minút

Petr KnížePetr Kníže Zdroj: Instagram/Petr Kníže

BRATISLAVA - Na najbližšom galavečere Oktagon 23 sa predstaví v hlavnom zápase večera tréner Makhmuda Muradova a zároveň legenda českého MMA Petr "Monster" Kníže. Tento 43-ročný zápasník má na konte 11 víťazstiev, z toho štyrikrát triumfoval prostredníctvom KO/TKO, trikrát vyhral na submisiu a trikrát o jeho triumfe rozhodli rozhodcovia. Jedinú prehru v profi kariére si pripísal proti Karlosovi Vémolovi.

Už čoskoro na priekopníka českého MMA čaká zápas s Andrea Fusim. Jeho prvý zápas sa datuje do roku 1999. "K MMA som sa dostal tak, že som pôvodne ani nevedel, do čoho idem. Robil som predtým judo a keď som bol plnoletý, tak sa na scéne objavili ultimátne zápasy. Na začiatku neboli váhové kategórie a jedno kolo trvalo dvadsať minút. Zažil som aj turnaje, ktoré boli v garážach, muselo sa tam kúriť, pretože tam bola zima. Tam sa bilo celý večer, bola zábava, pilo sa tam a my sme sa bili v nejakej podomácky vyrobenej klietke. Nemalo to vtedy nič spoločného s klasickým MMA, bola to proste len brutálna bitka," prezradil s úsmevom na perách Kníže v magazíne Cesta na Oktagon 23. 

Pred 20-timi rokmi mal ťažký úraz, pričom si zlomil škaredo nohu. "Dostal som do toho infekciu, nechcela ustúpiť a uvažovalo sa o tom, či mi tú nohu nebudú musieť amputovať," uviedol pre Oktagon Kníže, ktorý sa rozhodol z tejto ťažkej životnej situácie ťažiť. Noha, ktorá sa postupne zrástla, je momentálne obrovskou hrozbou pri jeho kopoch pre všetkých súperov. 

Jeho zverencom je aj UFC fighter Makhmud Muradov, s ktorým spolupracuje od začiatku. "Mach to nemal celú dobu takto, musel k tomu dospieť. No robí všetko lepšie ako ostatní, a preto je tam, kde je," konštatoval na konto svojho zverenca Kníže. 

Viac o téme: Oktagon MMA Petr Kníže
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články