Tomáš Bolo z Oktagonu je pripravený na záverečný boj s váhou: U mňa zakaždým vyhráva MMA!

Tomáš BoloTomáš Bolo Zdroj: Instagram/Oktagon MMA

BRATISLAVA - Je jedným z prvých výrazných a úspešných MMA zápasníkov na Slovensku. Vďaka vstupu do projektu Oktagon výzva sa mu podarilo zviditeľniť a aktuálne na neho čaká zápas už doslova o pár hodín proti Andrejovi Kalašnikovi na gala Oktagon 23. Šampión TFN Tomáš Bolo nám venoval pár minút pred zápasom, v ktorom sa predstaví pre neho v netradičnej váhovej kategórii do 77 kilogramov.

MMA sa teší obrovskému záujmu širokej verejnosti, donedávna to tak však nebolo. Zmiešané bojové umenie si cestu k mase našlo aj vďaka amatérskej lige. "Do prvého zápasu som šiel potajomky. Mal som totiž ľahké zranenie, preto ma tréner nechcel do zápasu pustiť. Ale chcel som a chodil som na normálne tréningy a popritom som chodil do iných gymov na sparingy. Zložil som si vlastný tím chalanov, o ktorých som vedel, že to trénerovi nepovedia. Chcel som vyhrať hlavne preto, aby som trénerovi dokázal, že to môžem robiť," hovoril o svojich začiatkoch dnes už skúsený zápasník.

MMA bojovníkov však pred pár rokmi nebolo veľa. "Vtedy bola taká doba, že človek by zaplatil za to, aby mal zápas a nieto ešte, že by mu platili," konštatoval účastník Oktagon výzvy, ktorá rozhodne prispela k rozrastaniu sa tohto športu, a to nielen jeho diváckej základne. 

Každý športovec sa vyhýba zraneniam, vo svete MMA sa so zraneniami a bolesťou musíte jednoducho naučiť žiť. "Po každom zápase sa niečo nové naučím, no najhoršie je, keď sa zraním. Už predsa len nepatrím medzi najmladších zápasníkov a aj pri menších zraneniach sa to hojí ťažšie. Veľakrát sa pýtam sám seba, či sa na to nevykašlem. No nakoniec aj tak prídem k tomu, že nič iné robiť nechcem. Zatiaľ teda vždy vyhráva u mňa MMA," konštatoval Tomáš Bolo. 

 

Na Tomášovi je aj vďaka jeho postave jasne vidieť, že sa venuje bojovým športom, zaujímalo nás, či sa občas pobil na ulici v období, keď nebol amatérskym či profi zápasníkom. "Keď to robíš naplno, tak priestor na takéto veci nie je. Musím povedať, že ako zápasníci sa konfliktom vyhýbame. Je to môj životný štýl, chodím na tréningy a som profík, takže bitky vonku nehrozia. Ale keď som bol mladší, tak jasné, že som sa pobil. V rámci dospievania je to normálne, keď som trošku niekomu nafackal, potom prišiel so starším bratom a ten zas nafackal mne. No myslím, že hocikto, kto robí napríklad v kancelárii a nevenuje sa bojovým umeniam, sa pobil viackrát ako ja. Každý človek MMA a nás zápasníkov vníma inak, niektorí nás berú ako bitkárov a tento šport odsudzujú," prezradil Tomáš Bolo, ktorý sa našťastie stretol aj s príjemnejšími reakciami okolia. "Keď som aj vďaka Oktagonu bol na očiach viac, tak sa mi stávalo, že ma ľudia oslovili, pýtali sa, či som to ja. Jedna pani mi v obchode napríklad dala bagetu zadarmo, neskôr mi pred zápasom písala, že mi drží palce a podpísala sa ako pani z bagetérie," prezradil s úsmevom na perách zápasník. 

 

 

Najbližšie na slovenského borca čaká duel proti sparing partnerovi Jiřího Procházku, Andrejovi Kalašnikovi, ktorý má skóre 7-2, pričom štyrikrát vyhral na KO. V poslednom zápase pritom nestačil na Tata Primeru, ktorý najbližšieho súpera Tomáša Bola zdolal na body. "Súpera sa budeme snažiť nepustiť k jeho hre, keďže má silný wrestling. Momentálne sa budem venovať váhe, keďže potrebujem zhodiť ešte nejaké kilá, takže ma čaká odvodnenie, keďže túto váhu idem prvýkrát," prezradil skúsený Bolo, ktorý predtým bojoval vo váhe prevažne okolo 84 kg, teraz je váhový limit vypísaný na 77 kilogramov. 

Viac o téme: Oktagon MMA Tomáš Bolo Andrej Kalašnik
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články