Strávil tam takmer dvadsať rokov: Pri mene Federer zasvieti číslo, na ktoré nie sme zvyknutí

Roger Federer počas Laver Cupu 2021Roger Federer počas Laver Cupu 2021 Zdroj: SITA/AP/Elise Amendola

INDIAN WELLS - Švajčiarsky tenista Roger Federer, ktorý nehrá kvôli problémom s kolenom, v novom vydaní svetového rebríčka prvýkrát po takmer piatich rokoch vypadne z najlepšej desiatky. Víťaz dvadsiatich grandslamov klesne z deviatej na jedenástu priečku.

Postupom do osemfinále na prebiehajúcom turnaji v Indian Wells sa o to postaral Hubert Hurkacz. Poľský tenista je tiež zhodou okolností posledným hráčom, proti ktorému Federer tento rok nastúpil.

Bývalý prvý hráč sveta s ním prehral vo štvrťfinále Wimbledonu a potom sa podrobil ďalšej operácii pravého kolena, s ktorým má dlhodobé problémy. Vlani s ním podstúpil dva zákroky a tento rok sa na kurty vrátil po ročnej pauze. Napriek zdravotným ťažkostiam však Federer opakovane vyhlásil, že kariéru ešte končiť nemieni.

Federer sa do najlepšej desiatky poradí ATP prvýkrát dostal v máji 2002. Od tej doby ju opustil len na pár týždňov medzi júlom a októbrom 2002 a potom medzi novembrom 2016 a januárom 2017, kedy mal rovnako ako teraz problémy s kolenom.

Viac o téme: Roger Federer
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy