Famózny výkon a prvé víťazstvo: Andreas Žampa triumfoval na pretekoch Amerického pohára

Na snímke slovenský reprezentant v alpskom lyžovaní Andreas ŽampaNa snímke slovenský reprezentant v alpskom lyžovaní Andreas Žampa Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

COOPER MOUNTAIN - Slovenský zjazdový lyžiar Andreas Žampa získal svoje prvé víťazstvo v sezóne 2021/22. V americkom stredisku Copper Mountain Resort, ktorého podujatie bolo súčasťou Amerického pohára ovládol preteky, na ktorých štartoval až z 32. miesta.

Žampa predviedol úžasnú prvú jazdu, už po ktorej sa ocitol na vedúcej priečke. Tú si dokázal udržať a sobotňajšie preteky, na ktorých štartoval aj v roku 2017, ovládol. Na pódiu za Slovákom skončili Fabian Gratz a Jett Seymour, ktorí na Žampu stratili necelú polsekundu.

Slovenský lyžiar neskrýval nadšenie po tomto pre mnohých prekvapivom víťazstve: "Prvé víťazstvo v tejto sezóne je super. Štartoval som s číslom 32 a skončil som prvý! Poďme, to je presne to, o čom som hovoril!" napísal na sociálnych sieťach.

Viac o téme: Andreas Žampa Americký pohár
  • Zdroj: športky, sportnet.sme.sk