Popradčania potvrdili skvelú formu z posledných zápasov: Košice zdolali rozdielom triedy

Na snímke radosť hráčov Popradu po prvom góleNa snímke radosť hráčov Popradu po prvom góle Zdroj: TASR - František Iván

KOŠICE - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v dohrávke 18. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 4:1. Popradčania, ktorí vyhrali štyri z predchádzajúcich piatich zápasov, si upevnili šieste miesto a za Košicami zaostávajú už iba o bod.

HC Košice - HK Poprad 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Góly: 20. McPherson (Snuggerud) - 13. Ully (Rymsha, Vandas), 13. Bjalončík (Valigura, Brejčák), 29. Skokan (Arniel, Drgoň), 32. Arniel (Rymsha, Vandas). Rozhodovali: Krajčík, Müllner - Ševčík, Gegáň, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Košice: Košarišťan - Deyl, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Saucerman, Cibák, Novota, Jacko - Pereskokov, Slovák, McPherson - Klhůfek, Chovan, Paršin - Bartánus, Mrázik, Rogoň - Milý, Havrila, Jokeľ

Poprad: Čiliak - Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec - Svitana, Skokan, Livingston - Ully, Arniel, Vandas - Paločko, Mlynarovič, Jevoš - Valigura, Bjalončík, Petráš

Hráči HC Košice nastúpili v špeciálnych dresoch, ktoré odkazujú na 100. výročie organizovaného hokeja v meste. Lepší štart do zápasu mali hostia, ktorí na konci 1. minúty pohrozili šancou Ullyho, ktorú zmaril brankár Košarišťan. Popradčania sa od 11. minúty dostali k presilovke, v ktorej nezaskočili obranu domácich, no krátko po nej išli do vedenia. Skóre otvoril Ully, ktorého strela zo strednej vzdialenosti prepadla za Košarišťana - 0:1. Už o 36 sekúnd bol náskok hostí dvojgólový, keď prihrávku spoza bránky zužitkoval nepokrytý Bjalončík - 0:2. Košičania znížili dve sekundy pred prvou prestávkou po tom, ako McPherson rozvinul aj zakončil ofenzívnu akciu - 1:2.

Na snímke uprostred Cole Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR - František Iván

Kontaktný gól "do šatne" však domácim príliš nepomohol. V úvode druhej časti sa síce dostali k streleckým pokusom, ale iniciatívu postupne prevzal Poprad. Jeho hráči sa viackrát usadili pred Košarišťanom, sľubné šance nepremenili Skokan či Arniel, ale obaja si neskôr napravili chuť. V druhej tretine zaujalo fair play gesto obrancu Košíc Šedivého, ktorý upravil verdikt rozhodcu, ktorý chcel po zdanlivom faule vylúčiť popradského hráča. V 29. minúte vylúčenie McPhersona potrestal Skokan, ktorý zblízka dorazil puk za Košarišťana - 1:3. O tri minúty bolo už 1:4, keď sa v okolí bránkovisku presadil aj Arniel.

Hostia v tretej tretine bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok. V 48. minúte ho mohol zvýšiť Livingston, ale Košarišťan mu zmaril šancu. Popradčania sa krátko nato dostali k presilovke, v ktorej zovreli súpera, ale bez gólového úspechu. V 55. minúte si tlak vytvorili aj domáci, ale organizovaná obrana Popradu ich nepustila do vyloženej šance. V 57. minúte sa Košičania odhodlali k hre bez brankára a hoci dve minúty zvierali súpera v jeho pásme, gól už nestrelili.

Na snímke vľavo v Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR - František Iván

"Oceliarom" nevyšiel zápas, v ktorom nastúpili v špeciálnych dresoch, ktoré odkazujú na 100. výročie organizovaného hokeja v meste. Bola to pre nich už štvrtá prehra z predchádzajúcich šiestich zápasov. "Snažili sme sa o protiútoky a ťažiť zo zručnosti našich hráčov. Súper bol silný na puku a potvrdil silu svojej ofenzívy. Dva inkasované góly v prvej tretine ovplyvnili naše možnosti. Nedokázali sme ťažiť z našich presiloviek. Mali sme síce šance, no Popradčania ukázali, že sú silný tím. Sú lepšie aj horšie zápasy, pokračujeme ďalej," poznamenal tréner HC Košice Kalle Kaskinen. Výkon domácich neobhajoval ani jeden z najskúsenejších hráčov košického tímu Marek Bartánus: "Poprad dnes vyhral zaslúžene. Bol lepší vo všetkom. My sa nad sebou musíme zamyslieť, pretože takto to ďalej nepôjde. Naše ´špeciálne tímy´ mužstvu veľmi nepomohli. V presilovke sme ani poriadne nezakončili. Musíme na tom popracovať a zjednodušiť to. Bola tam aj nejaká nervozita, puky nám odskakovali. Máme však dosť skúsené mužstvo na to, aby sme sa s tým popasovali."

Popradčania vyhrali štyri z predchádzajúcich piatich zápasov a stúpajúcu formu dali pocítiť aj Košičanom. "Myslím si, že to bol z našej strany veľmi dobrý výkon. Vyvinuli sme tlak na súpera, aktívne sme korčuľovali. Sústredili sme sa na dnešný zápas a na víťazstvo v ňom. Pomohli nám k nemu aj dobré presilovky," uviedol kormidelník "kamzíkov" Corey Neilson. Útočník Dávid Skokan prispel k víťazstvu svojho tímu 10. gólom v sezóne: "Ideme hore. Dnes sme dobre korčuľovali a o tom je dnešný hokej. Vedeli sme, že ak domácim nedáme priestor a čas, tak nebudú môcť tvoriť. To sa nám aj podarilo. Vieme, že Košice majú veľmi dobrý tím, na ich ľade sa hrá ťažko."

Viac o téme: HC Košice HK Poprad