Toto aktuálne čaká každého bojovníka na ceste do klietky UFC: Protokol je nekompromisný!

Joaquin BuckleyJoaquin Buckley Zdroj: profimedia.sk

BRATISLAVA - Spojené štáty americké aktuálne hlásia viac ako 550-tisíc infikovaných vírusom Covid-19 denne. Pričom ako v celom svete, aj tu narastá počet pozitívnych kvôli novému variantu omikron. Rovnako, ako iné športové organizácie, reagovať sa rozhodla aj UFC. Pozrite sa s nami čo čaká na zápasníkov pred samotným zápasom.

Najslávnejšia bojová liga štartuje rok 2022 dátumom 15.1., kedy sa bude konať UFC na ESPN 32, v ktorom bude mať hlavný zápas Calvin Kattar, ktorý sa postaví Gigovi Chikadzemu v súboji perovej váhy. Aj tieto zvučné mená čaká protokol UFC, ktorý zahŕňa až tri testovania. Prvé testovanie si vykoná fighter doma pomocou samotestu, ktorý organizácia každému zašle domov. Rovnako aj celému realizačnému tímu. Testy sa musia v rovnaký deň, aký boli doručené aj odoslať spätne. Po príchode do hostiteľského hotela sa následne koná druhé testovanie z hrdla a posledný tretí test sa koná pred vážením. 

Bojovníci bez negatívneho testu, v čase, keď čakajú na výsledky musia byť v karanténe na svojich izbách alebo v posilňovniach, kde sa môžu stretnúť len s členmi ich vlastného tímu. Všetci športovci musia mať na sebe rúško, alebo respirátor, výnimkou je samozrejme samotný bojovník, ktorý nastupuje do zápasu. Najväčší problém robí organizácii a CDC (pokyny pre karanténu a cestovanie) situácia, v ktorej sa fighter stretne s pozitívnym členom tímu, ale sám mal test negatívny. Vtedy je na rade personál UFC, ktorý určí, či bude môcť borec nastúpiť do zápasu, alebo nie. Informácie prinesol portál MMA Junkie. 

Viac o téme: UFC
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy