Šampión UFC o súboji s Tysonom Furym: Nevidím dôvod, prečo by mi to tu nemali dovoliť...

Francis NgannouFrancis Ngannou Zdroj: SITA/AP - John Raoux

BRATISLAVA - O pár dní na UFC 270 čaká na šampióna ťažkej váhy Francisa Ngannoua náročný súboj proti Cyrilovi Ganému. Ngannou fanúšikov bojových športov aktuálne zaujal aj plánovaným duelom proti Tysonovi Furymu.

Začiatkom tohto mesiaca už Fury vyzýval Ngannoua na zápas v boxe v MMA rukaviciach. "Áno verím, že k zápasu s Furym dôjde. Myslím, že aj on chce aby sa uskutočnil. Neviem povedať presne kedy, ale určite sa to stane, pretože obaja po tom zápase túžime," konštatoval borec z UFC. Ngannou sa už o box podľa MMA Fighting zaujímal aj pred začiatkom MMA kariéry. Jeden z problémov pre uskutočnenie spomínaného megazápasu by mohol nastať práve v spojitosti s UFC, keďže Dana White je známy tým, že podpísaným borcom nechce dovoliť zúčastňovať sa na boxerských dueloch okrem jednej výnimky, ktorou bol boxerský zápas Conora McGregora s Floydom Mayweatherom v roku 2017.

Ngannou už ale stihol naznačiť aj do médií, že bude pracovať na tom, aby súčasťou jeho nového kontraktu s najslávnejšiou ligou sveta bola klauzula, vďaka ktorej by mohol nastúpiť aj do ringu. "Myslím, že to môže byť vcelku virálne s UFC v pozadí. Mám 35 rokov, takže nemám pred sebou celý život. Veľmi dobre si uvedomujem koľko mám rokov, a ak to chcem spraviť, tak by som to mal spraviť teraz. Nevidím dôvod, prečo by to malo byť nemožné aj zo strany UFC," konkretizoval Ngannou. 

Viac o téme: Tyson Fury UFC Francis Ngannou
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy