Slovan otočil súboj so Sereďou gólovou kanonádou, infarktový záver v Žiline

Zľava Adam Morong (Sereď) a Vladimír Weiss (Slovan)Zľava Adam Morong (Sereď) a Vladimír Weiss (Slovan) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava deklasovali v sobotnom domácom stretnutí 3. kola skupiny o titul vo Fortuna lige ŠKF ORION TIP Sereď 5:1. V nadstavbe majú na konte dve víťazstvá a jednu remízu, tabuľku vedú o štrnásť bodov pred Trnavou, ktorá má k dobru nedeľný duel v Ružomberku. Sereď je piata.

Do vedenia sa prekvapujúco dostala Sereď, keď sa už v 8. minúte po Morongovom prieniku zblízka presadil Yao. Radosť hostí trvala takmer celý prvý polčas, ale päť minút pred jeho koncom vyrovnal Kašia, ktorému po centri na zadnú žrď predĺžil loptu Šaponjič. Krátko po zmene strán už favorit otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech, chybu brankára Chudého potrestal Barseghjan. V 60. minúte zdvojnásobil vedenie Šaponjič a v závere riadneho hracieho času dvoma gólmi prikrášlil víťazstvo domácich striedajúci Green.

Gólová radosť hráčov Slovana Galéria fotiek (19) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

ŠK Slovan Bratislava - ŠKF ORION TIP Sereď 5:1 (1:1)
Góly: 80. a 84. Green, 40. Kašia, 54. Barseghjan, 60. Šaponjič - 8. Yao. ŽK: Morong (Sereď). Rozhodovali: Prešinský – E. Weiss, Košecký

Slovan: Chovan - Hrnčár, Kašia (88. Abena), Božikov, De Marco - Rabiu, Zmrhal (76. Green) - Mustafič (76. Agbo), Barseghjan, V. Weiss ml. (88. Da Silva) - Šaponjič (76. Čavrič)

Sereď: Chudý - Morong (69. Todoroski), Ljubičič (83. Popovič), Šulek, Osmanovič - Iglesias, Mičin - Jureškin, Haša (69. Košťál), Fábry (56. Radič) - Yao

Infarktový záver v Žiline

Futbalisti MŠK Žilina remizovali v 3. kole skupiny o titul Fortuna ligy s FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:2. Žilinčania sú s 32 bodmi naďalej na poslednom 6. mieste v skupine o titul, Dunajská Streda má s 38 bodmi 7-bodové manko na tretí Ružomberok.

V prvom polčase sa hral svižný futbal s viacerými streleckými pokusmi na oboch stranách. Domáci sa do sľubnej šance dostali v 5. minúte, keď sa po strele Minárika dostal k hlavičke Paur, ale netrafil bránku. Domáci nešli do vedenia ani v 24. minúte po strele Jánošíka, ktorý trafil hornú žŕdku s následným odrazom na bránkovú čiaru. Po polhodine hry s k nebezpečnej strele dostali aj hostia, ale Krstovič trafil iba bočnú sieť. Do konštrukcie bránky hostí trafil v 39. minúte aj Ďuriš, no gól padol na opačnej strane. V 43. minúte hostia získali loptu a Verlinden po rýchlej akcii otvoril skóre aj s jemným tečom domáceho hráča - 0:1.

Žilinčania nepoľavili a v 56. minúte vyrovnali, keď na center Minárika zareagoval kapitán Paur a hlavičkou prekonal brankára Ferreiru - 1:1. Už o šesť minút domáci viedli. Iľko si v šestnástke hostí poradil s dvoma súpermi a Kaprálik zblízka využil jeho prihrávku - 2:1. V 70. minúte boli Žilinčania blízko k tretiemu gólu, avšak Ferreria a Ciganiks dvakrát zastavili loptu na bránkovej čiare. Rovnako ako v prvom polčase, aj v druhom hostia skórovali v jeho závere. O deľbe bodov rozhodla technická strela Moumoua z nadstaveného času, na ktorú brankár Žiliny Belko nedosiahol.

MŠK Žilina - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 (0:1)
Góly: 56. Paur, 62. Kaprálik - 43. Verlinden, 90.+1 Moumou. Rozhodovali: Smolák - Štrbo, Ferenc, ŽK: Kružliak (DAC), 574 divákov.

Žilina: Belko - Leitner, Kopas, Minárik (78. Owusu) - Rusnák, Sauer (69. Myslovič), Mráz (61. Gono), Iľko, Ďuriš - Paur (78. Nemčík), Jánošík (61. Kaprálik)

Dunajská Streda: Ferreira - Blackman, Kružliak, Muhamedbegovič, Ciganiks - Szanthó (61. Moumou), Balič, Njie, Verlinden (66. Nebyla) - Andrezinho (74. Hahn), Krstovič

Liptáci s cenným bodom

Futbalisti FK Pohronie remizovali v 3. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1.

Po úvodnom oťukávaní prevzali taktovku zápasu do rúk domáci a v 16. minúte sa ujali vedenia. Po centri Bangalu sa dostal k lopte Steinhübel, ktorý hlavou prekonal Lukscha. Hráči Pohronia pokračovali v tlaku a po zákroku na Lačného v šestnástke sa dožadovali pokutového kopu, no rozhodca neukázal na biely bod. V 32. minúte nevyužil veľkú šancu na zdvojnásobenie náskoku Blahút a tesne pred odchodom do šatni sa to Pohroniu vympostilo. V 44. minúte zostal po centri Flaka na zadnej žrdi nekrytý Andrič a vyrovnal na 1:1. V druhom polčse oslabil domácich Pajer, ktorý po druhej žltej karte musel ísť predčasne do kabín. Liptáci však početnú výhodu nevyužili. Pri šanci striedajúceho Voška sa v závere vyznamenal Le Giang.

FK Pohronie - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (1:1)
Góly: 16. Steinhübel – 44. Andrić, ŽK: Pajer, Blahút, Šimčák (všetci Pohronie), ČK: 67. Pajer po druhej ŽK

Pohronie: Le Giang - Sanneh, Pajer, Bangala (77. Šmatlák), Klabník, Šimčák – Steinhübel, Ožvolda (46. Hašek), Blahút (87. Ladji), Mihalík (87. Sandal) -Lačný

Liptovský Mikuláš: Luksch – Krčík, Šindelář, Nagy, Pavúk – Václavik, Gerát (79: Bielák) – Laura, Staš, Flak (58. Pinte) – Andrić (79. Voško)

Martin Bittengl, tréner Pohronia: "Chcel by som poďakovať hráčom za ich prácu a bojovnosť. Škoda, že sme nezískali z tohto zápasu viac. Klobúk dole pred mojimi zverencami, ako zvládli aj o desiatich záver duelu. Stretnutie ovplyvnili dve situácie. Prvá, pri ktorej sme inkasovali gól tesne pred odchodom na polčas do šatní. Musíme si to ešte rozobrať. Druhá nastala pri nesprávne udelenej červenej karte. Bol to nešťastný krok od rozhodcu. Za také zákroky by sa nemala udeľovať žltá karta."

Marek Petruš, tréner Liptovského Mikuláša: "Videli sme bojovné stretnutie. Väčšina týchto zápasov v skupine o záchranu sa hrá na bojovnosť. My sme s konečným rezultátom spokojní, hoci sme mali v posledných dvadsiatich minútach prevahu v poli o jedného hráča. Vážim si však každý bod z ihriska. Pre mňa je tento bod mimoriadne cenný. Chlapci tento zápas odmakali, odbojovali. Po inkasovanom góle sme sa od dvadsiatej minúty prebudili a s prehľadom sme zápas doviedli do remízového konca."

ViOn na Zemplíne neuspel

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v 3. kole v skupine o udržanie sa vo Fortuna lige nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0. Jediný gól zápasu padol v 76. minúte, keď si stredopoliar hostí Georgios Neofytidis strelil vlastný gól. Pre trénera domácich Norberta Hrnčára išlo o prvý zápas na lavičke Michaloviec.

Prvý polčas divákov príliš nenadchol. Hralo sa najmä medzi šestnástkami a ofenzívne akcie sa často končili už v zárodku. Dominovali pozorné defenzívy a hráči sa nedostávali do prečíslení. Na bezgólovom skóre prvého dejstva nič nezmenila ani situácia z 25. minúte, v ktorej kapitán hostí Čögley ratoval na bránkovej čiare.

V 54. minúte sa hráči Zlatých Moraviec dostali k rýchlej narážačke v šestnástke hostí, Mondek zakončil zblízka, ale iba do bočnej siete. O osem minút sa k strele dostali aj domáci, ale Popovits nasmeroval pohotový volej priamo do pripraveného brankára Lukáča. Rozhodujúci moment zápasu priniesla 76. minúta. Bývalý hráč Michaloviec Georgios Neofytidis mal snahu zastaviť centrovanú loptu, no nešťastne ju usmernil do bránky hostí - 1:0. Domáci si tesný náskok v zostávajúcich minútach nenechali vziať. Sústredili sa na defenzívu a ViOn nepustili na dostrel Kožucharovej bránky.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0)
Góly: 76. Neofytidis (vl.)
Rozhodovali: Dohál - Vorel, Jekkel, ŽK: Neofytidis, Suľa, Jibril, Grozdanovski, Ďubek, 558 divákov.

Michalovce: Kožuchar - Kotula, Ranko, Vaško, Mendéz - Žofčák (84. Magda), Begala, Ošima - Marcin, Kanu (90.+ 2 Artabe), Popovits (87. Yilmaz)

Zlaté Moravce: Lukáč - Čögley, Bednár, Menich, Suľa - Neofytidis (86. Švec), Ďubek - Mondek, Grozdanovski, Kyziridis (86. P. Kolesár) - Jibril

Trenčín nedal šancu Senici

Futbalisti AS Trenčín triumfovali v sobotnom 3. kole nadstavby o udržanie sa vo Fortuna lige nad Senicou 4:1.

Prvým tímom, ktorý dostal svojho súpera pod tlak, bol Trenčín. Domáci však v štvrtej minúte brankára Chropovského neohrozili a o chvíľu neskôr sa tešila Senica, keď z ľavej strany skóroval indonézsky legionár Witan Sulaeman. Odpoveď prišla v 12. minúte z akcie, ktorú začal z ľavej strany veľkého vápna Soares. Ten našiel prízemnou nahrávkou Azanga, ktorý vyrovnal na 1:1. AS sa dostalo v priebehu úvodnej polhodiny ešte k dvom príležitostiam, no Kupusovič ani Kadák svoje pokusy nepremenili. Druhý menovaný si napravil chuť krátko pred prestávkou, keď spätnou nahrávkou našiel Bainoviča, ktorý ďalekonosnou strelou spoza šestnástky uštedril Záhorákom gól do šatne.

Senica sa v 51. minúte dostala do veľkej šance, keď Jurdík minul strelou zo šestnástky bránu. Táto príležitosť sa ukázala ako posledná pre hostí. O štyri minúty zvýšil na 3:1 Kadák, ktorý sa najprv nepresadil z priameho kopu, no následnú prihrávku od Soaresa už premenil. Na konečných 4:1 upravil približne 20 minút pred uplynutím riadneho hracieho času Kupusovič, ktorý po prihrávke do behu od Azanga prehodil vybiehajúceho Chropovského.

AS Trenčín - FK Senica 4:1 (1:1)
Góly: 12. Azango, 42. Bainovič, 55. Kadák, 69. Kapušovič - 7. Sulaeman. Rozhodovali: Kráľovič - Jánošík, Čajka

Trenčín: Kukučka - Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský - Bainovič - Soares (75. Kmeť) Kadák (74. Zubairu), Hollý (90+1. Ibrahim), Azango (90+1. Tučný) - Kupusovič (84. Letenay)

Senica: Chropovský - Kučera (46. Anaba), Pavlík, Mihal, Svoboda - Totka (78. Mayounga), Halabrín (Ouattara) - Oršula, Piroska, Sulaeman (78. Mašulovič) - Jurdík (65. Niachos)

Viac o téme: MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda