Okrem vyrovnávacieho gólu toho veľa Slovákom nedovolili: Fíni otvorili MS vysokou výhrou

Slovenskí florbalistiSlovenskí florbalisti Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

WINTERTHUR - Slovenskí florbalisti prehrali vo svojom úvodnom zápase na MS vo Švajčiarsku s Fínskom 1:8. Ich jediný gól strelil v 10. minúte Lukáš Ujhelyi, ktorý vyrovnal na priebežných 1:1. Na ďalší duel základnej A-skupiny nastúpia v nedeľu proti Nórsku.

Slováci neboli odovzdaní súperi, ale cez fínsku obranu sa ťažko presadzovali. V druhej aj tretej tretine nevyužili viacero šancí a Fíni si po troch strelených góloch v záverečnej časti pripísali presvedčivé víťazstvo.

Slovenskí reprezentanti nastúpia na ďalší zápas základnej A-skupiny v nedeľu 6. novembra v Zürichu proti Nórsku.

MS vo florbale, A-skupina:

Fínsko - Slovensko 8:1 (5:1, 0:0, 3:0)
Góly: 3. Salin (S. Johansson), 11. Salo (Salin), 13. Sikkinen (Tykkyläinen), 15. Kailiala (Sikkinen), 20. Kainulainen (Lastikka), 41. Johansson (Salin), 45. Sikkinen (Heikkilä), 60. Heikkilä - 10. Ujhelyi (Nehila). Rozhodovali: Soderman Boström (obaja Švéd.), vylúčení: 0:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

SR: Klobučník - Hatala, Miške, Pažák, Mirt, Bačinský, Kozák - Gál, Gašparík, Dudovič - Nehila, Cvacho, Ujhelyi - Kvasnica, Virga, Kubovič - Košarišťan, Kelemen

ďalší program SR:
nedeľa 6. novembra: SLOVENSKO – Nórsko (Zürich, 17.00 h)
utorok 8. novembra: SLOVENSKO – Švajčiarsko (Winterthur, 20.00 h)

hlasy:

Radomír Mrázek, tréner SR: "Všetci sme vedeli, že favorit zápasu je jasný. Duel ovplyvnili najmä naše individuálne chyby v úvode. Dosť to ovplyvnilo našu psychiku. V druhej tretine sme sa upokojili, hráči lepšie zachytili tempo zápasu. Boli sme schopní podržať si loptičku a aj si niečo vytvoriť. V tretej sme znovu spravili individuálne chyby.

Chceli sme o niečo lepší výsledok, ale cieľ, aby si zahrali všetci, to splnilo. Hlúpe góly kazia dojem zo zápasu. V nedeľu nás čakajú Nóri, ktorých vnímame tak, že sú na našej úrovni. V nedávnych zápasoch sme boli schopní zdolať ich. Držanie loptičky a trpezlivosť budú kľúčom k tomu, aby sme zvíťazili."

Vladimír Bačinský, obranca SR: "To, že som bol vyhlásený za najlepšieho hráča SR, je druhoradé. Ďakujem chalanom za to, že bojovali. Mali sme iný scenár, v ktorom sme chceli hrať vyrovnane až do tretej tretiny. Žiaľ, po prvej tretine to už bolo o štyri góly. Fíni boli lepší. S Nórmi očakávam úplne iný zápas ako dnes. Hra bude vyzerať úplne inak a verím, že budeme diktovať tempo."

ďalší zápas skupiny:
Švajčiarsko - Nórsko 4:4 (2:0, 1:3, 1:1)
Góly: 16. Schiess, 17. Laely, 32. Maurer, 52. Laely - 29. Terjesen, 39. Kronberg (t.s.), 40. Kronberg, 54. Olesen

tabuľka:
1. Fínsko 1 1 0 0 8:1 2
2. Nórsko 1 0 1 0 4:4 1
3. Švajčiarsko 1 0 1 0 4:4 1
4. SLOVENSKO 1 0 0 1 1:8 0

Švédi zostrelili Nemcov

Florbalisti Švédska rozstrieľali v sobotňajšom zápase B-skupiny na MS vo Švajčiarsku Nemecko 19:4. Českí reprezentanti zdolali Lotyšsko 6:3.

Hráči Kanady zvíťazili v C-skupine nad Thajskom 9:4, na triumfe sa podieľal hetrikom Tristan Walsh.

B-skupina:
Nemecko - Švédsko 4:19 (0:5, 3:6, 1:8)
Góly: 21. Nihlen, 27. Wocke, 32. Wocke (t.s.), 48. Wocke - 4. Sjögren, 8. Gustafsson, 17. Carlström, 17. Holmgren, 18. Carlström, 23. Sjögren, 26. Nilsson, 35. Nilsson, 37. Sankell, 38. Haglund, 38. Nilsson, 42. Carlström, 44. Enström, 49. Backby, 54. Lundmark, 54. Nordgren, 56. Haglund, 60. Malmström, 60. Sjögren

Česko - Lotyšsko 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)
Góly: 1. Beneš, 12. Havlas, 17. Havlas, 37. Beneš (t.s.), 42. Rýpar, 59. Krbec - 30. Jansons, 35. Trekse, 41. Kruminš

C-skupina:
Singapur - Estónsko 4:12 (0:3, 3:4, 1:5)
Góly: 22. Ramadhan, 32. Jie Ng, 35. Lee, 46. Wei Tng - 12. Kareliusson, 15. Einamann, 20. Kasenurm, 21. Widercrantz, 30. Indus, 34. Savi, 39. Pahn, 42. Pahn, 47. Kasenurm, 52. Einamann, 59. Kareliusson, 60. Savi

Thajsko - Kanada 4:9 (2:2, 2:4, 0:3)
Góly: 14. Thaidit, 19. Johansson, 23. Johansson, 40. Sangmongkhol - 10. Berg, 14. Viitakoski (t.s.), 22. Berg, 27. Walsh, 28. Barber, 36. Walsh, 45. Buck, 56. Walsh, 60. Buck

Viac o téme: Slovensko Fínsko Florbal MS vo florbale