Liptáci získali prvý bod s novými trénermi: Môže byť zlatý, tešil sa Hrnčár

Hlavný tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš Ernest BokrošHlavný tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš Ernest Bokroš Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Liptovského Mikuláša vo štvrtkovom 46. kole Tipos extraligy takmer zastavili Banskú Bystricu na domácom ľade v honbe za šiestym víťazstvom v rade.

Rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy, po ktorých sa tešil tím spod Urpína z víťazstva 2:1. Liptáci sa museli uspokojiť so ziskom bodu po štyroch prehrách za sebou.

Výraznú zásluhu na remíze v riadnom hracom čase má brankár Liptovského Mikuláša Michal Valent. Po stretnutí uviedol: "Pre každého brankára sú takéto zápasy lepšie, keď je viac roboty. Bystrica totiž veľa strieľala. Treba oceniť, že chalani dreli. Všetci sme chceli zápas zvládnuť a makali sme. Posledných päť minút, keď Bystričania mali tlak, tak chalani neskutočne blokovali strely a fakt pomáhali, klobúk dole.

Teraz je veľmi dôležité, aby sme takýto tímový výkon udržali do ďalších zápasov. Takto musíme hrať, ak chceme vyhrávať. Aby každý išiel na sto percent."

Toto bolo veľmi dôležité

Liptovský Mikuláš angažoval novú trénerskú dvojicu Ernest Bokroš – Martin Hrnčár. Obaja viedli tím v druhom zápase. V tom prvom neuspeli vo Zvolene, vo štvrtkovom mali na dosah aj tri body, ak by ich zverenci premenili šance.

"Bol to taký boj. Hlavne druhá tretina nebola z našej strany ideálna, vzdialenejšia striedačka, množstvo individuálnych chýb, tam nás Bystrica vedela veľmi dobre zavrieť. Naopak, tretia tretina, aj keď Bystrica strieľala na bránku, tak chlapi všetky puky zblokovali, zobrali to na telo a pomáhali brankárovi Mišovi Valentovi.

To bolo veľmi dôležité. Dokázali sme si vytvoriť aj veľmi dobré šance. Bolo to o jednom góle, kto by ho dal, ten by vyhral. Nakoniec išli nájazdy a tam je to už o individuálnych zručnostiach hráčov," uviedol po zápase Hrnčár, pričom prezradil aj recept, akým by sa malo jeho mužstvo v ďalších zápasoch prezentovať:

"Tak ako sme hrali poslednú tretinu v predchádzajúcom zápase vo Zvolene, tak ako sme ju hrali v Banskej Bystrici, tak potrebujeme hrať. Musíme mať pohyb, musíme si vedieť vytvoriť tlak a šance, ale je to o šesťdesiatich minútach a nie o dvadsiatich. Avšak musím oceniť tím, jeho obetavosť a srdiečko, kedy eliminovali bystrických strelcov a to nám prinieslo vytváranie si šancí.

Keď hráči súpera začali robiť chyby, strácať puky v obrannom pásme, to sme práve potrebovali. Škoda, že sme netrafili odkryté bránky, i keď aj Banská Bystrica mohla využiť naše chyby."

Každý bod je zlatý

Liptákom stačil pod Urpínom bod, aby sa z predposlednej priečky v tabuľke posunuli na desiate miesto zaručujúce účasť v kvalifikácii play-off. "Každý bod je zlatý, zvlášť v tejto situácii, keď posledný tím priamo vypadáva. Po novom roku to bude liga o život. Nie je v tom jeden tím, je v tom viac tímov.

Tam stačí, keď vyššie postavený celok chytí šnúru štyroch či piatich prehier, niečo mu nevyjde, zrania sa mu hráči, tak okamžite padá rýchlo dolu. Bude to veľmi dramatické, veľmi aj psychicky náročné," povedal Hrnčár.

Novú trénerskú dvojicu si pochvaľuje aj brankár Valent: "Prišla zmena, prišli nové veci, myslím si, že je to fajn. Keď pochopíme, čo od nás tréneri chcú a každý bude vedieť, akú má rolu vo svojom tíme, tak môžeme byť úspešní a budeme v tabuľke stúpať hore."

Viac o téme: HC 05 Banská Bystrica MHk 32 Liptovský Mikuláš