Mladíci pobláznili český národ: Gratulácie z každej strany, krásne slová Jágra a spol.

Českí hokejisti sa tešia z výhry 2:1 po predĺžení nad ŠvédskomČeskí hokejisti sa tešia z výhry 2:1 po predĺžení nad Švédskom Zdroj: TASR/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

HALIFAX - Gratulácie od súčasných i bývalých vynikajúcich hráčov si vyslúžili českí juniorskí hokejisti po senzačnom postupe do finále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov.

Tímu na čele s kapitánom Stanislavom Svozilom a elitným strelcom Jiřím Kulichom zablahoželali na sociálnych sieťach Jaromír Jágr, David Pastrňák, Ondřej Palát, Dominik Hašek, Jiří Hrdina či šéf zväzu Alois Hadamczik.

"Chlapci a tréneri, gratulujem! Je radosť sa na vás pozerať. Dominancia. Kto hokeju fandí, tlieska. Kto hokeju rozumie, raduje sa," napísal Jágr krátko po stretnutí na Instagrame.

Český útočník Jiří Kulich Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

"Gratulácia, super výkon. Ešte jedna výhra," odkázal na rovnakej sociálnej sieti Pastrňák. A podobnú radosť mal aj Ondřej Palát. "Obrovská gratulácia," napísal držiteľ Zlatej hokejky pre najlepšieho českého hokejistu minulej sezóny.

V zámorí semifinále sledoval aj reprezentačný útočník Matej Blümel, ktorý sa snaží presadiť do kádra Dallasu v NHL. "Keď si zakričím gól, znamená to, že som profesionálny fanúšik? Ste borci! Gratulácia a neskutočný výkon," napísal na Twitteri bronzový medailista z vlaňajších majstrovstiev sveta, ktorý teraz pôsobí na farme v nižšej AHL.

Uznanlivo sa vyjadrili ale aj hviezdy minulosti. "Super zápas z našej strany, absolútne zaslúžené víťazstvo a gratulácia celému tímu. Tak ešte jedno víťazstvo," prial si trojnásobný víťaz Stanleyho pohára a majster sveta z roku 1985 Hrdina.

Gratuloval aj šéf zväzu

Súčasný šéf hokejového zväzu Hadamczik bol trénerom juniorskej reprezentácie v roku 2005, keď Česi získali bronz. Ďalší cenný kov pridajú až tento rok.

"Mám veľkú radosť z úspechu '20'. Gratulujem všetkým hráčom a realizačnému tímu k skvelej práci. Predvádzate vynikajúci hokej. Finále bude veľký zážitok pre vás, aj pre všetkých športových fanúšikov. Držím palce," napísal Hadamczik na Twitteri.

Tím trénera Radima Rulíka v stredu v Halifaxe otočil semifinálový duel so Švédskom a Kulichovým gólom v poslednej minúte predĺženia zvíťazil 2:1. Vo finále je česká dvadsiatka po 22 rokoch, o zlato sa stretne v noci na piatok s domácou Kanadou.

Viac o téme: Jaromír Jágr Dominik Hašek Ondřej Palát Česko 20 David Pastrňák