Jágr s dôležitým narodeninovým víťazstvom: Bábovku som radšej rozdal, lebo...

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: profimedia.sk

KLADNO - Narodeninová párty Jaromíra Jágra mala pre oslávencov aj fanúšikov Kladna príjemnú bodku.

Hokejisti Kladna brali dôležité tri body po výhre v 46. kole extraligy nad Mladou Boleslavou 2:1 vďaka trefe v závere. Čerstvo 51-ročný hrajúci majiteľ Rytierov sa sám ale sústredil na zápas a dianie okolo vnímal len letmo.

"Ja som na to nepozeral, som rád, že sme vyhrali. Bolo to šťastné ubojované víťazstvo. Myslím si, že súper mal v tretej tretine viac zo hry, dostali sme dve alebo tri presilovky. A využili sme to, aj keď to bol trošku náhodný gól," povedal Jágr.

Jeho tím sa priblížil šesť kôl pred koncom v boji o únik baráže o záchranu trinástym Českým Budějoviciam na rozdiel jediného bodu. Na dvanásty Litvínov, ktorý drží postupovú pozíciu do predkola play off, strácajú Rytieri body dva.

"My to neriešime. Musíme si to uhrať sami, uvidíme, ako sa vyvinú ďalšie zápasy," nepozeral sa Jágr na prehry českobudějovického Motora s Pardubicami (3:7) a Litvínova v Hradci Králové (0:3).

Narodeninový potlesk v stoji

V prvej reklamnej pauze v 7. minúte sa na kocke na ľade objavilo blahoželanie Jágrovi aj s výpočtom viacerých jeho akcií z NHL, kde je druhým najproduktívnejším hráčom histórie. Priaznivci v 'kotli' vytiahli choreo s jeho podobizňou ako Terminátor a dátumom 15.2.2023. Následne sa pred 3532 divákmi na štadióne dočkal potlesku v stoji.

"Hrali sme doma, samozrejme si to vážim. Pre mňa by bolo najkrajšie, keby takto chodili stále a mali sme plno neustále. Či mám narodeniny, alebo nie," poznamenal Jágr a transparent s Terminátorom si všimol: "Ako Karlos (Vémola), čo? Jo, trochu som to videl. Ale skôr sa sústredím na zápas, toto ide mimo mňa."

Hráči odo mňa odpadnú, ale ja sa nikam nedostanem

Sám na svoje narodeniny nemyslel. "Skôr som mal v hlave, že sme mali desaťdňovú prestávku, čo mi veľmi nepomohlo. Možno som trochu ešte pribral. U mňa každé percento z váhy je štyri päť kíl navyše. Síce odo mňa hráči odpadávajú, ale zase sa nikam nedostanem," smial sa Jágr, ktorý dostal tortu aj bábovku. "Bábovka je od Blesku, takže tu som radšej rozdal. Lebo Blesk ide po mne."

Jeho narodeninový zápas si nenechal ujsť ani reportér NY Times. Pred zápasom sa zase Jágr fotil s fanúšikmi z Francúzska. "Pretože prišli z Francúzska, keby to boli Česi, tak až po stretnutí. Vždy som to tak mal. Aj keby som mal na druhej strane kamaráta, pre mňa to tie dve hodiny nie je kamarát. Možno to vo mne je už o niečo menej ako predtým, ale jedine s takouto povahou sa môžete niekam dostať," poznamenal.

Exhibícia? Fajn, ale...

V piatok si v O2 aréne síce zahral pred vypredaným hľadiskom exhibičné stretnutie proti slovenskému výberu k 25. výročiu zisku zlata na olympijských hrách v Nagane, ale ako prínos to pre seba nebral.

"To je pekné, že si to človek zahrá. Ale hráš ešte proti starším hráčom, ako si ty, takže z tohto pohľadu ti to nič nedá. Skôr naopak. Ideš si neskôr ľahnúť, takže si unavený na druhý deň na tréning. Ale je to OK," podotkol.

Sústredí sa boj o záchranu aj predkolo play off. "My sme vedeli, aký je žreb. Bude to pre všetkých rovnaké. Mali sme stratu štyri, päť bodov na Budějovice, na Litvínov. Vieme, že s nimi hráme. Podľa mňa to pôjde do posledného stretnutia, ak budeme hrať dobre," podotkol. Nerieši, kto má aký los. "Každý zápas je iný. Teraz sme tiež hrali doma a Boleslav mala viac zo hry," dodal Jágr.

Viac o téme: Jaromír Jágr HC Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy