VIDEO Úsmevný moment pred posledným výstrelom: Kráľ biatlonu frajersky utíšil fanúšikov

Johannes Thingnes Bö na pretekoch v Novom Měste na MoravěJohannes Thingnes Bö na pretekoch v Novom Měste na Moravě Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

OSLO - V stíhacích pretekoch Svetového pohára biatlonistov v Osle znovu dominoval domáci Johannes Thingnes Bö, ktorý zvíťazil o viac ako pol minúty pred Francúzom Quentinom Fillonom Mailletom, aj keď v poslednom kole išiel uvoľnene a zdravil divákov.

Suverén tejto sezóny Bö, ktorý v tejto sezóne Svetového pohára si pripísal už 18. víťazstvo, po triumfe v šprinte nepripustil, aby ho niekto stíhal. Jeho náskok bol v priebehu pretekov viac ako minútový a jedno trestné kolo na tretej položke mu nemohlo uškodiť.

Na poslednú streľbu prišiel s náskokom a na záver predviedol šou s divákmi. Po štyroch presných ranách prestal strieľať, otočil sa na divákov a ukázal im, aby boli potichu. Poslednú ranu trafil a s úsmevom si prišiel po ďalšie víťazstvo.

Nikto iný v tom čase na strelnici nebol. V poslednom kole premrhal bezmála polovicu svojho náskoku. Pred cieľom sa ešte uklonil nórskemu kráľovi Haraldovi V., ktorý preteky sledoval z tribúny.

Za Fillonom Mailletom, ktorý vyrážal zo siedmej priečky, dobehol tretí Nór Sturla Holm Laegreid.

V Osle sa dnes koná ešte odložený šprint biatlonistiek, ktorý sa začne o 15.10 h.

výsledky stíhacích pretekov na 12,5 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 32:34,0 (1), 2. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +32,7 (0), 3. Sturla Holm Laegreid (Nór.) +49,1 (1), 4. Benedikt Doll (Nem.) +55,3 (2), 5. Fabien Claude (Fr.) +1:00,4 (1), 6. Niklas Hartweg (Švaj.) 1:08,1 (0), 7. Martin Ponsiluoma (Fín.) +1:19,5 (4), 8. Simon Eder (Rak.) +1:25,1 (1), 9. Michal Krčmář (ČR) +1:27,5 (1), 10. Tommaso Giacomel (Tal.) +1:27,9 (2)  
      
celkové poradie vo SP: 1. J.T. Bö 1499 bodov, 2. Laegreid 1053, 3. Vetle Sjaastad Christiansen 875 ... 80. Michal ŠIMA (SR) 14

Viac o téme: Johannes Thingnes Bö Stíhacie preteky Holmenkollen Quentin Fillon Maillet Sturla Holm Laegreid
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/BMW IBU World Cup Biathlon, Max Bursell
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy