Pred týždňom naozaj nik nepoznal toho chlapca: Taliani prepísali 55-ročný zarastený rekord

Futbalisti Talianska oslavujú gólFutbalisti Talianska oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Rene Rossignaud

BRATISLAVA - Taliani odčinili domácu prehru z úvodu kvalifikácie proti Anglicku a na pôde Malty zabrali naplno.

Hostia otvorili skóre duelu v 15. minúte, keď sa hlavičkou presadil Mateo Retegui. Dvadsaťtriročný útočník sa prvýkrát dostal do nominácie Roberta Manciniho a skóroval v druhom stretnutí za sebou.

"Bol veľmi dôležitý. Potrebuje však ešte čas a musí sa naučiť viac o európskom futbale," skonštatoval taliansky kouč.

Retegui reprezentoval Argentínu vo výberoch do 19 a 20 rokov. Vďaka svojmu pôvodu však môže hrať za Taliansko a Mancini ho nominoval na kvalifikačné stretnutia. Stal sa prvým hráčom Talianska, ktorý skóroval v prvých dvoch súťažných medzinárodných zápasoch po takmer 55 rokoch.

Zopakoval tak výkon Pierina Pratiho, ktorému sa to podarilo v kvalifikačnom stretnutí Talianska na Euro 1968 proti Bulharsku 6. a 20. apríla. Brankár Gianluigi Donnarumma, obranca Giovanni De Lorenzo a Retegui, boli jediní, ktorí si po prehre s Anglickom udržali svoje miesta v základnej zostave. Hostia pridali v zápase ešte jeden gól. Matteo Pessina zvýšil na 2:0 v 27. minúte.

"Toto sú stretnutia, v ktorých máte čo stratiť. Mali sme dobré, ale aj horšie momenty. Dôležité bolo pre nás zvíťaziť. Mohli sme dať viac gólov, ale je to tak. Toto sú špecifické typy zápasov, v ktorých sa hrá ťažko a nemáte veľa priestoru," konštatoval Mancini.

Viac o téme: UEFA Taliansko Malta EURO Kvalifikácia ME 2024 Mateo Retegui