Hlboká depresia, Marcinko takmer vyletel z kože: Verím, že sa mi nič také už nestane!

Slovenský útočník tímu HC Oceláři Třinec Tomáš MarcinkoSlovenský útočník tímu HC Oceláři Třinec Tomáš Marcinko Zdroj: Profimedia

TŘINEC - Třinecký hokejista Tomáš Marcinko prežil vo štvrťfinále so Spartou chvíle úplného šťastia aj hlbokej depresie. Slovenský útočník vynechal druhý zápas série a ponáhľal sa z Prahy do Bratislavy, aby stihol pôrod syna Leona.

Vo štvrtom dueli potom dostal za seknutie Stefana Warga vyšší trest a nesmel nastúpiť v piatom zápase. Svoj prehrešok ale následne odčinil - Oceliari aj vďaka jeho dvom gólom a prihrávke zdolali v utorok doma Spartu 5:1 a po výhre v sérii 4:2 postúpili ďalej.

"Bola to taká sínusoida. Chvíľu som bol najšťastnejší človek na svete, vyhrali sme (druhý zápas) v Prahe a potom sa stalo, čo sa stalo. Za to nie je ospravedlnenie, ale som rád, že som sa vrátil a mohol v šiestom zápase nastúpiť. A hlavne ma teší, že sme zvládli celú sériu," povedal Marcinko novinárom.

Klobúk dole pred chlapcami

Najkrušnejšie chvíľky prežíval po zákroku na Warga, ktorého sekol na hranici bránkoviska Sparty do slabín. Rozhodcovia ho vylúčili na päť minút a do konca stretnutia. "Bolo to skôr v rámci emócií. Pochopiteľne som do toho nešiel s tým, aby som mu ublížil. Obzvlášť v tej časti tela, ako to rozhodcovia vyhodnotili.

Z videa to síce nebolo úplne najzreteľnejšie, ale pravidlá sú jasné: ak hokejka smeruje niekam od kolena vyššie, tak sa to takto posudzuje. Komisia to tak vyhodnotila. Mrzelo ma to, ale zámer ublížiť v tom naozaj nebol. Ste pred bránou, pretláčate sa so súperom a stalo sa, čo sa stalo," popísal.

Tomáš Marcinko Galéria fotiek (3) Zdroj: Profimedia

Mohlo ísť o zlomový okamih. Třinec prehrával v sérii 1:2 a Pražania využili dlhú presilovú hru už po 16 sekundách gólom na 1:1. Tréner Oceliarov Zdeněk Moták prezradil, že Marcinko vraj nebol v kariére nikdy nervóznejší a v kabíne len chodil sem a tam.

"Keby som hovoril, ako zle som sa cítil, tak by to... Skôr by som to presmeroval inam. Klobúk dole pred chlapcami, ktorí to uhrali. Ubránili päť minút, všetky oslabenia a zvládli oba zápasy. Im by som vzdal hold, než aby som hovoril o tom, že som prežíval nejaké zlé chvíle. Mrzí ma to stále. Verím, že sa mi nič také už nestane," vyhlásil slovenský útočník.

Čo keď to tak je?

Keď Oceliari viedli v sérii 3:2, Marcinko nebol u ani jednej výhry. Aj Moták v žarte nadhodil, že bude musieť zvážiť, či ho zaradí do zostavy.

"Počul som to. Dostal som aj podobné správy od kamarátov. Ako je človek trochu poverčivý, tak si povie - čo keď to tak je? Bol som vďačný za akúkoľvek úlohu v ďalšom zápase a bol som veľmi rád, že som mohol hrať. Naozaj ma veľmi mrzelo, čo sa stalo a ako som tím oslabil. Som vďačný, že som mohol nastúpiť. Som len jeden z hráčov v našom tíme, súčasť mozaiky," pokračoval.

Šiesty zápas si Marcinko podmanil. Vybojoval puk pre Vladimíra Draveckého, ktorý otvoril v ôsmej minúte skóre. V ďalšom priebehu stretnutia upravil v presilových hrách na 2:0 a 4:1. "Hlavne som dúfal, že to zvládneme a pôjdeme ďalej. Bol som na mieste, kde som mal byť, kde by puky mohli odskakovať. A potom už to bolo o tom, či trafím bránu, alebo nie. Som za body vďačný, ale všetci, čo sme boli na ľade, sme sa o ne pričinili," podotkol.

Třinec porazil Spartu v repríze finále opäť 4:2 na zápasy. "Bola to náročná séria. Treba vzdať rešpekt Sparte, nič nám nedala zadarmo, všetko sme si museli zaslúžiť, ale tak to v play-off býva. Rozhodla pravdepodobne naša bojovnosť. A to, že sme chceli. Mali sme za sebou už náročné predkolo proti Litvínovu, o to viac sme dúfali, že zvládneme aj ďalšie kolo. Máme z toho radosť," vyhlásil Marcinko.

Oceliari otočil sériu z 0:1 a 1:2. V nasledujúcich troch zápasoch inkasoval Ondřej Kacetl iba dvakrát. "Snažíme sa hrať z obrany. Vieme, že to by malo prinášať výhry. Keď sa snažíte robiť vzadu všetko na sto percent, tak šance vpredu prídu. Presilovky sú tiež dôležité, v tejto sérii obzvlášť. A samozrejme oslabenie, to je vždy kľúčové a najmä v play off. Na tom chceme stavať."

Poctivá práca a disciplína

Třinec, ktorý ovládol posledné tri dohrané ročníky extraligy, útočil v majstrovských sezónach na titul z druhej pozície. Tentokrát ale skončil až šiesty, pretože prehral 12 z posledných 16 stretnutí základnej časti. Do play off nevstupoval ako favorit, v predkole ale vyradil Litvínov (3:0) a teraz aj Spartu.

"My si veríme. Teda aspoň ja, hovorím za seba, keď sa pozriem na náš tím. Nič sa nedeje z náhody, z nejakého šťastia, na to vôbec neverím. Buď tie správne veci urobíte, alebo nie. Buď urobíte chybu, alebo nie.

My sa snažíme všetko minimalizovať a robiť dobré veci. Ak som čítal o nejakom našom šťastí a podobne? V to neverím. Je to poctivá práca, disciplína. Potom správne veci prídu," uzavrel.

Viac o téme: Tomáš Marcinko Oceláři Třinec
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy