Rovnaký scenár ako v prvom zápase: Obhajca trofeje opäť Chelsea k ničomu nepustil!

Radosť hráčov Realu Madrid z góluRadosť hráčov Realu Madrid z gólu Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Tretíkrát za sebou sa medzi najlepšou štvoricou predstaví aj Real Madrid, obhajca trofeje zdolal Chelsea v oboch stretnutiach 2:0.

Real prišiel na Stamford Bridge s dvojgólovým náskokom a tak nechal v úvode zápasu tvoriť domácich. Tí si však vypracovali len jednu šancu, keď N'Golo Kante zblízka netrafil a krátko potom mohli inkasovať, no Rodrygo napálil len do žrde.

V závere polčasu zachránil Real brankár Thibaut Courtois, ktorý zneškodnil zakončenie Marca Cucurellu. Po zmene strán zablokovali hostia šancu Kanteho a v 58. minúte sa ujali vedenia. Po pravej strane vnikol do šestnástky Rodrygo, jeho prihrávka na Karima Benzemu nevyšla, no loptu mu poslal späť Vinicius Junior a brazílska spolupráca slávila úspech.

Rodrygo a jeho gólové Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

Dočasný tréner Chelsea Frank Lampard potom skúsil oživiť hru striedaniami, no nepodarilo sa a v 80. minúte rozhodol druhým gólom Rodrygo. Zverenci Carla Ancelottiho sa tak tretíkrát za sebou  predstavia medzi najlepšou štvoricou.

odvetný zápas štvrťfinále LM:
Chelsea Londýn - Real Madrid 0:2 (0:0)
Góly: 58. a 80. Rodrygo. Rozhodoval: Orsato (Tal.), ŽK: Cucurella, James, Mudryk - Militao.

Chelsea: Arrizabalaga - Chalobah, Silva, Fofana - James, Kante, Fernandez (67. Sterling), Kovačič, Cucurella (67. Mudryk) - Gallagher (67. Felix) - Havertz (77. Mount)

Real: Courtois - Carvajal (82. Nacho), Militao, Alaba (46. Rüdiger), Camavinga - Modrič, Kroos (76. Ceballos), Valverde - Rodrygo (82. Asensio), Benzema (71. Tchouameni), Vinicius

/prvý zápas 0:2, postúpil Real/

Viac o téme: Chelsea FC Real Madrid CF