Prestup do Saudskej Arábie má byť hotová vec: Messiho otec okamžite krotí vášne

Lionel Messi Lionel Messi Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

PARÍŽ - Letný odchod futbalovej hviezdy Lionela Messiho z Paríž Saint-Germain do Saudskej Arábie je podľa zdroja agentúry AFP hotová vec.

Už dlhší čas médiá špekulujú o tom, že tridsaťpäťročného argentínskeho útočníka láka klub Al-Hilál, ktorý mu ponúka zmluvu na 400 miliónov dolárov ročne.

"Dohoda s Messim je hotová. Bude hrať v Saudskej Arábii. Je to obrovský, výnimočný kontrakt. Ešte finalizujeme niektoré detaily," cituje AFP svoj zdroj blízky vyjednávaniu. Messiho otec a agent Jorge vo vyjadrení na instagrame špekulácie odmietol, nič podľa neho nebude jasné, kým sezóna neskončí.

Žiadna strana zatiaľ oficiálne Messiho ďalšiu budúcnosť nekomentovala. Kapitán argentínskych majstrov sveta má do 30. júna zmluvu v Paris Saint-Germain. Vo francúzskej metropole hrá jeden z najlepších futbalistov histórie od roku 2021, keď odišiel z Barcelony, v ktorej strávil celú doterajšiu kariéru.

Messi v úvode minulého týždňa Saudskú Arábiu, kde je veľvyslancom turizmu, navštívil. Vedenie PSG ho za nepovolenú cestu na dva týždne vyradilo z kádra, po verejnom ospravedlnení mu trest skrátilo zhruba o polovicu. V pondelok už hviezdny útočník s tímom trénoval a večer prevzal ocenenie Laureus pre najlepšieho športovca minulého roka.

Messiho otec Jorge, ktorý ho zastupuje, sa proti informáciám o dohode ohradil. "Na budúcu sezónu nie je nič so žiadnym klubom dohodnuté. Rozhodnutie nepadne skôr, ako Lionel dokončí sezónu s PSG," napísal v príbehu na svojom instagrame. "Keď sa skončí sezóna, bude čas si všetko analyzovať, a potom sa rozhodnúť. Môžeme uistiť, že žiadna dohoda nie je. Ani ústna, ani nič podpísané, žiadny súhlas," napísal.

V Saudskej Arábii by sa Messi mohol opäť stretnúť s dlhoročným rivalom Cristianom Ronaldom, ktorý na konci minulého roka zamieril do An-Nasru. Portugalský útočník s klubom podpísal trojročnú zmluvu na 220 miliónov dolárov ročne.

Viac o téme: Lionel Messi Saudská Arábia
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Fabrizio Romano
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy