VIDEO Slováci už nabrali kurz smer Riga: Čo povedali tesne pred odletom na MS v hokeji?

Slovenskí hokejisti počas odchodu na letisko pred MS v hokeji v RigeSlovenskí hokejisti počas odchodu na letisko pred MS v hokeji v Rige Zdroj: Športky/Martin Turčin

BRATISLAVA - Slovenskí hokejoví reprezentanti dnes ráno opustili centrum hlavného mesta a zamierili smer bratislavké letisko, odkiaľ odletia dnes predpoludním do lotyšskej Rigy.

Práve tam odohrajú skupinovú fázu MS v hokeji 2023, keď ich postupne čakajú výbery Česka, Lotyšska, Kanady, Švajčiarska, Kazachstanu, Slovinska a Nórska.

Káder je už viac menej stabilizovaný. Stále sa však ešte čaká na rozhodnutie Jaroslava Haláka a situáciu ohľadne útočníka Tomáša Tatara a obrancu Šimona Nemca, ktorí aktuálne bojujú v 2. kole play off NHL. 

"Tú sériu (s Carolinou, pozn. red.) pozorne sledujeme. Fandíme New Jersey, ale sme aj radi, že včera prehrali. Šimon je pripravený prísť a uvidíme, ako na tom bude aj Tomáš," uviedol na margo možných posíl zo zámoria asistent trénera Andrej Podkonický.

Čo sa týka Haláka, jeho rozhodnutie ešte nie je definitívne, čo potvrdil druhý asistent Peter Frühauf: "Šanca stále je, aj keď nie je veľká, my veríme. Napriek tomu máme v tíme troch veľmi talentovaných brankárov, ktorým veríme, že nás v tých zápasoch podržia."

Nepríjemnou správou bolo včerajšie vyradenie Martina Gernáta, ktorý na šampionát nepocestuje z dôvodu zranenia brušného svalstva. Jeho miesto zastúpil skúsený bek Adam Jánošík. Toho povolali na rýchlo po tom, čo mu pred pár dňami dali v reprezentácii zbohom.

"Myslel som si, že už nikde nepôjdem. Som veľmi rád, že som tu a že môžem pomôcť chlapcom. Ja som nikdy neodmietol reprezentovať," uviedol obranca Mladej Boleslavi.

"Áno, mal som niekoľkodňový výpadok. Všetkého som už mal dosť, konečne som vyfúkol a venoval sa rodine. Ja ale verím, že oddych mi pomôže a prinesie to výsledok," dodal Jánošík, ktorý má v najcennejšom drese odohraných 96 stretnutí. Toto číslo ho robí najskúsenejším v tohtoročnej nominácii.

Nikoho z fanúšikov by neprekvapilo, keby už tridsaťročnému obrancovi pribudlo na prednú stranu dresu aj veľké "áčko". "V tejto úlohe sa pohybujem už dlhšie. Slovo v šatni si vezmem a už je na chalanoch, čo si z toho vezmú," dodal.

Aké sú ciele Slovákov?

Po veľkých úspechoch na OH v Pekingu, či na nedávnach MS vo Fínsku sa tlak na našu reprezentáciu stupňuje. Malé Slovensko si rýchlo zvyklo na veľký úspech a nič iné sa nebude brať ani na tohtoročnom šampionáte. Každý u nás očakáva minimálne štvrťfinále.

"Ja za seba idem vyhrať každý zápas. Od toho sa potom musíme pomaličky odraziť. Vieme, že to je ťažké, že každý má svoju silu, ale my sa pokúsime vyhrať každý zápas a potom uvidíme výsledok," hovoril o cieľoch Jánošík.

"Ambície sú vždy najvyššie. Štvrťfinále je základ a potom uvidíme," uviedol k métam našej reprezentácie Podkonický.

Úvodný zápas odohráme v pikantnom federálnom derby proti Česku. Náš neobľúbený súper oplýva veľkou silou a uvedomuje si to trénerský štáb, aj samotní hráči.

"Každý vie, že sú silní a v čom sú silní. Zdolať ich je pre nás veľká výzva, poraziť ich by bolo úžasné," uviedol na adresu našich susedov, ktorí obhajujú vlaňajší bronz, Jánošík.

Slovenský reprezentant Adam Jánošík Galéria fotiek (14) Skúsený obranca Adam Jánošík počas odchodu na MS v hokeji Zdroj: Športky

Jeho slová podporil aj Podkonický: "Na Čechov sa už pripravujeme. Mali tam nejaké zápasy, ktoré odohrali na domácom turnaji, všetko to budeme ešte sledovať."

Po krátkych rozhovoroch nasledovala ešte spoločná fotografia pred autobusom a slovenskí junáci nabrali kurz severovýchod Európy, kde ich čakajú poriadne tuhé boje o každý centimeter ľadu v Arene Riga.

Viac o téme: Slovensko MS v hokeji Andrej Podkonický Adam Jánošík
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • VIDEO: Športky/Martin Turčin; TASR/Jakub Kotian
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy