VIDEO Milujú drámy, zahrali si ju znova: Nervy fanúšikov boli napnuté iba 72 sekúnd

Radosť hráčov Golden Knights po víťaznom zásahu v predĺženíRadosť hráčov Golden Knights po víťaznom zásahu v predĺžení Zdroj: SITA/AP/John Locher

LAS VEGAS - Hokejisti Vegas uspeli aj v druhom domácom súboji finále Západnej konferencie NHL. V nedeľnom večernom zápase zdolali Dallas 3:2 po predĺžení a v sérii vedú 2:0 na zápasy.

Víťazný gól Golden Knights strelil v druhej minúte predĺženia Chandler Stephenson. Séria sa teraz sťahuje do Dallasu, kde je tretí duel na programe v noci na stredu o 2.00 SELČ.

Domáci prehrávali ešte necelé tri minúty pred koncom riadneho hracieho času 1:2, ale Jonathan Marchessault v čase 57:38 vyrovnal a v úvode predĺženia rozhodol Stephenson. Dvadsaťdeväťročný útočník zblízka dorazil do bránky puk po strele Sheu Theodora.

"Je to môj prvý gól v predĺžení play off. Je to dosť výnimočné, aj keď si to ešte úplne neuvedomujem," povedal Stephenson pre oficiálnu webstránku NHL. S celkovým výkonom svojho tímu však nebol spokojný: "Nebol to náš najlepší zápas. Neboli sme veľmi spokojní."

Môžeme vyhrať, aj keď hráme zle

Okrem víťazného gólu si pripísal aj asistenciu pri prvom góle Vegas z hokejky Marka Stonea, bilanciu 1+1 mali aj Marchessault a Stone.

"Po druhej tretine Jack Eichel povedal, že môžeme vyhrať, aj keď hráme zle. Nemyslím si, že sme hrali nejako úžasne. V takomto zápase a takomto čase sezóny na tom však nezáleží. Treba hlavne nájsť spôsob, ako zvíťaziť," povedal Marchessault, ktorého tím vyslal za prvú a druhú tretinu na bránku súpera len desať presných striel.

"Dobre napádali a my sme to na začiatku nevyriešili. Myslím si, že sme boli trocha frustrovaní v druhej tretine, súper odviedol dobrú prácu, ale náskok o jeden gól nestačí nikdy. Dokázali sme zostať v zápase, ale nebola to naša hra," zhodnotil duel tréner domácich Bruce Cassidy.

Jonathan Marchessault sa teší Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/John Locher

Góly Stars strelili Jason Robertson a Miro Heiskanen, obranca Ryan Suter zaznamenal dve asistencie. Po 28 sekundách predĺženia nepremenil veľkú šancu Wyatt Johnston.

"Je to súčasť play off – tímy, ktoré postúpia ďaleko, dokážu vyhrať v predĺžení. Naša hra sa mi dnes naozaj páčila, predviedli sme niekoľko dobrých vecí a napravili sme mnoho z prvého zápasu. V predĺžení sme mali lepšiu šancu ako súper," povedal k stretnutiu tréner hostí Peter DeBoer.

Knights tak vyhrali oba domáce zápasy konferenčného finále v predĺžení. Hrdinom prvého duelu (4:3 pp) bol Brett Howden, ktorý rozhodol po 95 sekundách extračasu. Z desiatich duelov vyraďovačky, v ktorých inkasovali ako prví, vyhrali sedem.

Finále Západnej konferencie - 2. zápas /na 4 víťazstvá/:

Vegas Golden Knights - Dallas Stars 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 11. Stone (Stephenson, Marchessault), 58. Marchessault (Eichel, Barbašov), 62. Stephenson (Theodore, Stone) - 3. Heiskanen (Glendening, Suter), 30. Robertson (Dadonov, Suter). Brankári: Hill - Oettinger, strely na bránku: 24:28.
 /stav série: 2:0/

Viac o téme: Dallas Stars Jonathan Marchessault Vegas Golden Knights Chandler Stephenson