MS V HOKEJI 2023 Hudáček reaguje na včerajšiu roztržku: Čítajte pozorne, zreteľné stanovisko!

Slovenskí hokejisti Libor Hudáček (vľavo) a Marek Hrivík po spoločnom tímovom foteníSlovenskí hokejisti Libor Hudáček (vľavo) a Marek Hrivík po spoločnom tímovom fotení Zdroj: TASR/Martin Baumann

RIGA - Slovenskí hokejisti majú za sebou ranný tréning, na ktorom absolvovali aj spoločné fotenie. Od včera však je hlavnou témou konflikt medzi Marekom Hrivíkom a Liborom Hudáčkom. Alebo to vlastne konflikt ani nebol?

Na otázky novinárov včera reagoval iba jeden z dotknutých a to kapitán Marek Hrivík, ktorý priznal že Hudáčkovi mal čo povedať. Dnes to už ale nepovažuje za nič veľké: "Nič sa nestalo, všetko je v pohode. Nebolo čo riešiť, boli to emócie po zápase, nič viac. Je to medzi nami všetkými, vyriešilo sa to a už sa pozeráme na ďalší zápas."

Včerajší výkon celého jeho tímu ho sklamal a aj on sám vie, že takto sa na MS nebojuje. Nasledujúci zápas môže byť pre nás posledný a treba sa na to pozerať správnymi očami.

"Nemôžeme uviaznuť v kaluži, že sme hrali dobre. Máme tri body, ale musíme sa trochu pozrieť do zrkadla a ak budeme hrať podobne, tak zajtra to tri body nebudú. To bola celá pointa," uzavrel roztržku.

Nemám čo k tomu povedať

Novinári si po tréningu počkali aj na druhého spomínaného hráča - Libor Hudáčka. Ten sa včera pred mikrofóny nepostavil a tak bolo na mieste, aby sa ku sporu s kapitánom vyjadril dnes.

Na začiatku rozhovoru však krútil hlavou, že nevie, o čom sa chcú všetci baviť. "Ja už nemám čo k tomu povedať, všetko sme si povedali po zápase. Ako skúsení hráči sme si to vysvetlili a jeden, aj druhý to pochopil. Myslím si, že to bolo aj dobré, viac nás to zomklo," povedal k inkriminovanej situácii.

Na snímke hore zľava Galéria fotiek (4) Lavička slovenského tímu v zápase proti Slovinsku Zdroj: TASR/Martin Baumann

Tá nastala po záverečnom klaksóne, keď si chcela skúsená dvojica s horúcimi hlavami vydiskutovať záverečné momenty zápasu. "Bolo to kvôli tomu celému striedaniu," pokračoval Hudáček. A ľutuje záverečný vyhodený puk na zakázané uvoľnenie? "Áno," priznal so sklonenou hlavou.

"Celý konflikt bol pozitívny, nie negatívny. Ja som takýchto situácií v kabíne zažil veľa a je to normálna vec. Ukázali to v televízii, natáčalo sa to, tak preto sa to rozoberalo. Ale keby si to nikto nevšimol, tak sa na to zabudne a ideme ďalej," uzavrel raz a navždy celý spor s kapitánom nášho tímu.

Nemusíme nič, len zomrieť

To, že naše mužstvo nepredivedlo včera oslnivý výkon, priznal aj útočník Třinca. Situáciu z klubu prirovnal aj k reprezentačnému mužstvu. "Keď sme hrali dobre, tak sme prehrali, keď sme hrali zle, tak sme vyhrali. O tom ten hokej je. Lepšie vyhrať 1:0, ako prehrať. Možno to nebol pekný hokej, ale to je v podstate jedno," dodala slovenská 79-tka.

Pre jedného z harcovníkov v našom tíme je to miestami aj nervozita, ktorá stláča naše mužstvo do kúta. "Na druhú stranu, aj Slovinci hrali o všetko, o prežitie. Hrali im najlepší hráči a snažili sa dať gól. To nie je len o nás, ale proti nám hrá aj druhé mužstvo, ktoré chce vyhrať," rozvinul svoje hodnotenie zápasu Hudáček.

Na snímke hráči Slovenska Galéria fotiek (4) Záverečná radosť slovenských hokejistov Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Keby bolo 5:0 po prvej tretine, tak všetci vypnú televízor. Pre nás by to bolo lepšie, ale bohužiaľ. Vlastne som to asi celé zakríkol pred turnajom, keď som povedal, že máme kvalitný útok a slabšiu obranu a brankárov. Teraz je to celé opačne," dodal krídelník nášho mužstva.

Zajtra nás čaká existenčný zápas a ak chceme pomýšľať na štvrťfinále, musíme v ňom bodovať naplno. "Nemusíme nič, musíme len zomrieť," odpovedal Hudáček jasne a zreteľne, ako je mu to vlastné.

"Vieme o čo hráme a musíme dať viac gólov, ako súper. Najprv je to o nás na obed a potom uvidíme, čo sa stane. Musíme vyhrať a zahrať ten najlepší zápas na turnaji. My nekončíme. Dúfam, že brankári nás podržia a nakoniec z toho môže byť aj medaila. Je to turnaj, kde môžeme nepostúpiť, ale ešte stále máme šancu na medailu," zakončil Hudáček.

Včerajší spor je tak, zdá sa, uzavretý. Chlapci si v kabíne povedali svoje a teraz sa už psychicky pripravujú na iný problém, zajtrajší duel proti Nórsku. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Libor Hudáček Slovensko MS v hokeji Marek Hrivík
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy